Головна Мапа сайту Контакти
RSS
6 липня 2009
Один день. Україна

На Київщині пройшов еко-культурний фестиваль "Трипільське коло"

22:05

Цими вихідними українці масово рушили до Ржищева, що на Київщині. Там пройшов еко-культурний фестиваль "Трипільське коло". Маркіян Перетятко бачив, що аматори робили своїми руками після короткого майстер-класу.

Ще з півгодини тому ці люди і поняття не мали, як будувати хату. Після короткого інструктажу самотужки скріплюють колоди та лозу саманом. Тобто, глиною з соломою. Завдання - класти саман якомога щільніше і рівніше.

Данило Данилейко, організатор толоки:

- Якщо зробити це на фестивалі, кожна людина може сказати: "Я зробив шматочок України, шматочок фестивалю, шматочок толоки власними руками".

А ось для того, щоб виготовити будівельний матеріал для хати-мазанки, необхідно мати не тільки золоті руки, але й великі та сильні ноги. Глину та солому необхідно місити доти, доки вони не перетворяться в однорідну густу масу.

Грязюку з ніг можна відмити тут же. Така водна процедура - окрема розвага для будівельників-аматорів.

З аналогічного матеріалу створена і трипільська піч, або ж горн для випалювання кераміки. Всередині ця глиняна споруда також має каркас з лози. Але витримує температуру в дев'ятсот градусів. У ній і випалили людиноподібні фігурки на зразок тих, що робили три тисячі років тому.

Іван Трачук, майстер студії трипільської кераміки:

- Це все йде топка - майже півтора метри. Воно спочатку закладається аж там. Воно просувається, і десь 8-10-та година, коли температура 900 градусів, тут вже такий ствол вогню, що можна й кабанця закоптити.

На завершення фестивалю - концерт. Цей гурт поєднав стародавні українські та ірландські інструменти - бандуру та волинку.

Англійський музика не вдоволений власним виступом, а надто тим, що не мав змоги налаштувати апаратуру перед концертом.

Пол Чілтон, учасник гурту Dark Patrick:

- Вроде вчера был дождь ночью, и намокла вся аппаратура, и никто не успел сделать саунд-чек сегодня.

Менше клопоту з технікою було в наступного гурту - "Божичів", вони покладаються на надійніший інструмент, відомий ще в трипільський цивілізації - власні голоси.

Маркіян Перетятко, Володимир Дєдов, К1.

Телепрограма