Війна за цукор триває
Війна за цукор триває. Антимонопольний комітет завдав удар у відповідь. Торговцям наказали зменшити ціну і дали на це тиждень. Утім, наскільки її буде знижено однозначного рішення антимонопольники не прийняли. Виконувач обов'язків голови установи Олександр Мельниченко зазначив - у різних регіонах ціни різні. Відтак, рекомендувати оптимальну вартість цукру будуть регіональні відділення комітету. А контролювати ситуацію їм допоможуть спецільні групи в обласних адміністраціях. Що ж до причин підвищення цін - тут Мельниченко упевнений:
Олександр Мельниченко, в.о голови Антимонопольного комітету України:
- Це може бути і не пряма змова , а так звані схожі дії, коли іде паралельна економічно необгрунтована поведінка, так би мовити, з оглядкою на сусіда. Кожен дивиться - всі піднімают ціни, іми підгнімаємо.Якщо су'єкти господарювання на ринку цукру не виконають вимог Антимонопольного комітету України, їх чекатиме відповідальність у розмірі до 10% річного обороту компанії.
Торговцям цукром наказали зменшити ціни за тиждень
Антимонопольний комітет порушив справу за фактом узгоджених антиконкурентних дій у вигляді необґрунтованого підвищення цін на цукор на внутрішньому ринку.Про це на брифінгу сказав виконувач обов'язків голови АМКУ Олександр Мельниченко
"Ухвалено рішення про порушення справи за фактом безпідставного підвищення цін на цукор щодо всіх найбільших оптових торговців цукром", - повідомив він.
Мельниченко зазначив, що з метою стабілізації цін регіональним відділенням АМКУ доручено в одноденний строк надати рекомендації оптовим торговцям і роздрібним реалізаторам цукру, зокрема, торговельним мережам, щодо зниження цін на цукор до економічно обґрунтованого рівня.
Він підкреслив, що у разі невиконання операторами ринку цих вимог до 26 серпня до них будуть застосовані суворі санкції конкурентного законодавства.
У разі невиконання вимог комітету кожний із таких суб'єктів господарювання може бути оштрафований на суму до 10% річного обороту компанії.
Мельниченко не сказав, який рівень ціни на цукор комітет вважає економічно обґрунтованим, зазначивши, що ціни на цю продукцію в різних регіонах України відрізняються.
Крім того, виконувач обовязків голови АМКУ повідомив, що він спрямував офіційні листи в облдержадміністрації з проханням створити в регіонах спеціальні робочі групи для вживання заходів для розвитку конкуренції на ринку цукру й розробки стратегії діяльності місцевої влади на цьому ринку.
Як відомо, за даними Мінекономіки, станом на 1 серпня запаси цукру становлять 746 тис. тонн, щомісячне споживання - 150-160 тис. тонн.
Прем'єр Юлія Тимошенко вважає, що ціна 4-4,5 грн. за кілограм цукру є об'єктивною.
Кабінет міністрів заявляє про відсутність об'єктивних причин для зростання цін на цукор.