"Світ за очі". Таємниці Дніпра
Ну а поки, як завжди у п'ятницю, серіал "Світ за очі". Сьогодні про таємниці Дніпра. Замість скарбів - на річкових островах наші кореспонденти знайшли секретну військову частину, намети столичних робінзонів та майстерню катерів. Тетяна Штан вирушила на екскурсію сторічної давнини.
Тетяна Штан, журналіст:
- 1911 рік на річковому вокзалі у Києві пропонують незвичні екскурсії для любителів-археологів подорож Дніпром до Китаєво для розкопок могильників часів зарубинецької культури.
Відтоді змінилися не лише береги Дніпра, а й сама річка. Острови тепер не впізнати, а деякі взагалі зникли.
Дмитро Максименко, яхтсмен:
- Раніше річка була значно вужчою правий берег він не видозмінювався, особливо в районі Києва, а лівий берег змінився і підтопився після будівництва канівської ГЕС.
Цим маршрутом Дмитро вже десять років плаває на відпочинок. Зміни фіксує чи не щороку - ось цей острів, наприклад, нещодавно заселили столичні робінзони.
Дмитро Максименко, яхтсмен:
- Люди проводять свої відпустки дуже патріотично і не дорого, не завжди пірацькі прапори.
Деякі історії тут залишилися від радянських часів - на острові Водників раніше утилізували старі кораблі, тепер реконструюють катери.
Дмитро Максименко, яхтсмен:
- Як правило кораблі будуються з хорошої сталі і їх розпилюють на голки, он якась інфраструктура залишилась, он ще досі пароплав старий стоїть.
А на цьому пляжі під час гонки озброєння розташовувалася частина, яка займалася розробкою військових технологій. На випадок війни на Жуковому острові ще залишився недобудований тунель під Дніпром.
Дмитро Максименко, яхтсмен:
- Острів Ольгин - найулюбленіше місце відпочинку яхтсменів - це чи не єдиний досі не забудований шмат землі на ріцці. Його головна окраса чаплі - вже відлетіли у вирій - залишилися тільки гнізда.
Дмитро Максименко, яхтсмен:
- Це білі і сірі чаплі вони гніздяться колонами у цьому місці їх можна бачити сотнями. В наших людей історія піти по гриби на яхті - це нормально, тому що на островах ніхто їх не збирає, особливо багато маслюків.
А он ті гори - це і є Китаєве. Туди 100 років тому мандрували археологи-аматори. Щоправда, тепер любителям старовини за розкопки загрожує кримінальна відповідальність.
Тетяна Штан, Дмитро Монархов. К1.