Чим небезпечні саморобні КрАЗи
Вантажівки в Україні нині збирають голіруч. Кілька днів тому податкова міліція виявила підпільний цех із виготовлення - Кразів. Авто, вагою понад двадцять тон, збирали кілька майстрів у селі Соснівка. Що таке - контрафактні Крази, та чому вони небезпечні - дізнавалася Тетяна Штан.
Тетяна Штан, журналіст:
- Підпільний цех з виготовлення Кразів розміщувався ось тут на частині території асфальтного заводу. Він знаходиться всього в кількаста кроках від траси Полтава - Кременчук.
Працівник кременчуцького автомобільного заводу з широко розплющеними очима дивиться на новенькі Крази. Його враження записує у протокол податкова міліція. Зібрати Краз власноруч - це не проблема. Всі комплектуючі продаються у фірмовому магазині поблизу заводу.
Сергій Дунь, директор з якості холдингової компанії "Автокраз":
- Констрцукция краза достаточно отработаная рынок насыщенен запчастями и бригада из нескольних человек может запросто собрать Краз.
Та купувати все новеньке - не має сенсу - дорого. Рецепт виготовлення підпільних Кразів простіший: на стару вантажівку купували нову кабіну - вона коштує близько 34 тисяч гривень та раму 2007 року випуску - за 48 тисяч гривень.
Сергій Дунь, директор з якості холдингової компанії "Автокраз":
- Документы тоже достаточно просто узаконить потому что, если купить новую раму и заменить, то автомобиль можно в мреу регестрировать как новый.
На виставковому майданчику - де зазвичай розповідають про нові можливості вантажівок - Сергій Дунь показує як відрізнити справжній Краз від фальшивого.
За сучасними сертифікаційними вимогами на новеньких Кразах тепер ставлять - антиблокувальну систему гальм - на контрафактних - таких не було.
Сергій Дунь, директор з якості холдингової компанії "Автокраз":
- На среднем и заднем тормозе стояли разные камеры с энергоакамуляторами и без - это недопустимо не мы, не другие заводы автомобили с такой конструкцией не выпускают - это влияет на безопасность дорожного движения могут быть аварии травмы.
Куплену на заводі кабіну у підпільному цеху начиняли всім, що під руку потрапляло.
Сергій Дунь, директор з якості холдингової компанії "Автокраз":
- рулевой механизм установлен несоответствующий конструкции автомобиля краз возможно они былли позаимствевоные из других автомобилей аналогов и неизвестно чем это может обернуться в эксплуатации.
Попри такі конструкторські недоліки - різниця цін між контрафактними та заводськими Кразами, зважаючи на безпеку, була - невелика - всього 35 тисяч гривень.
З Полтавщини Тетяна Штан, Сергій Коваль К1.
Цікаво, що нелегальне підприємство розташоване усього за 10-ть кілометрів від міста, де збирають цілком офіційні КрАЗи. Але, як виявилось, знайти його не так важко. У Кременчуці мало хто знав, де село Соснівка. І лише коли наші журналісти сказали, що там збирають контрафактні КрАЗи - їм одразу допомогли і навіть дорогу намалювали. Як завжди в Україні. Вам їхати прямо, прямо, потім буде надсекретний аеродром, а потім - ваше село.