Головна Мапа сайту Контакти
RSS
23 вересня 2009
Один день. Україна

Чемпіонський вояж. Єврохарків

21:11

На К1 триває серіал "Чемпіонський вояж". Цього разу ми розкажемо про культурні можливості екс-столиці України.

Харківські туристичні фірми вже детально розпланували маршрути до Євро-2012. Чого забракло у місті туристу із Китаю та чого було забагато для вболівальника з Росії - знає Тетяна Штан.

Харківський аеровокзал, 2012 рік. Екскурсовод Олена Гавриленко зустрічає іноземних гостей. Вона вже не раз уявляла, як це буде, а вийшло все банально.

Чемпіонський маршрут для іноземців Олена склала кілька місяців тому - а ось проходить ним уперше. Студенти академії фізкультури Авітєсян та Лю спробують екскурсійний сервіс по-харківськи на російсько-китайський зуб.

Дорога проспектом Гагаріна до стадіону "Металург" - це суцільні промислові об'єкти і головний біль гідів - тут немає про що розказувати. Півгодини що бачу - про те співаю, розбавляє лише квітковий годинник. І ось, нарешті, стадіон.

Олена Гавриленко, екскурсовод:

- Наш Харьков издавна славится своими футбольными традициями, они уходят своими корнями в 1908 год, именно тогда появилась первая харьковская футбольная команда - она так и называлась "Первая харьковская футбольная команда".

Тут у 2012, за екскурсійним планом, іноземних гостей залишать подивитися футбольний матч. Потому вилазка в історичну частину міста. Навіть без євровболівальників тут постійні тягнучки й затори.

Олена Гавриленко, екскурсовод:

- Это были доходные дома, где квартиры сдавались людям, у которых не было своего жилья, как гостиницы.

Між святинями та алеями - перша туристична зупинка.

Це головна сувенірна алея в Харкові, на ятках - товари першої необхідності для туристів. Від дерев'яних матрьошок та булав до традиційних магнітів, наразі тут пишуть "Харків".

Про євросувеніри тут іще навіть не думали. А ось у центральному парку вже є де сфотографуватися.

Олена Гавриленко, екскурсовод:

- В 2001 был установлен памятник футбольному мячу, он является уникальным, ну во всяком случае, в Украине он единственный - при установке памятника принимал участие Олег Блохин.

На алеї слави вже сьогодні збираються аби обговорити останні футбольні новини. У 2012-му тут створять фан-зону. Враження у наших іноземних туристів вийшли протилежно різними.

Лю Лу, аспірант Харківської державної академії фізичної культури:

- По-моему, все надо современное для Харькова вообще, и для иностранцев.

Авєтісян недоліків не помітив, навпаки харківський сервіс - кращий за російський.

Авєтісян Арман, студент Харківської академії фізичної культури:

- В Харькове также кафе, рестораны, где очень вкусно кормят, но это в плане пищи, в отличии от России, тут уровень намного выше.

Олена Гавриленко вже знає, як удосконалити майбутній чемпіонський маршрут. На заваді лише місця для паркування.

Олена Гавриленко, екскурсовод:

- Мы часто проводим экскурсии на Мане Мерседесе, там до 50 человек на таком автобусе, например, возле памятника Шевченка - самый лучший памятник - там практически невозможно выйти, а хотелось бы, конечно, осмотреть.

І традиційно незмінна проблема для всієї України - туалети, точніше їх відсутність.

З Харкова Тетяна Штан, Володимир Дєдов, К1.

Монастирі Чернігівщини - очима японця. Що здивувало громадянина країни Вранішнього сонця та куди він так і не наважився зайти - дивіться завтра у 4-й серії "Чемпіонського вояжу".

Телепрограма