Володимир Бiлокiнь презентував монумент сiрнику в центрі Києва
Ентузiасти не перестають дивувати. У центрi Києва Володимир Бiлокiнь - автор пам'ятника закоханим ліхтарям та дубу зi стільчиками на гiлках - презентував своє нове творiння - монумент сiрнику. До речi, це перший соцiальний проект скульптора, тобто, зроблений повнiстю за власнi тисячу доларiв. Що символiзує такий витвір, знає Iрина Долобан.
Кiлька хвилин до вiдкриття. На чотириметровій скульптурі дивної форми - накидка. Пiд тканиною проглядається голiвка сiрника. Майстер не любить офiцiозу, тому, не гаючи часу, відкриває своє творіння.
Перед нами - величезний металевий обгорiлий сiрник, який, нiби рослина з землi, пробився крiзь тротуарну плитку. А зверху скульптури - маленький зелений паросток.
Володимир Бiлокiнь, скульптор:
- Таким символом сгоревшей спички, в которой пробивается росток зеленых молодых листиков, вот этим я хотел сказать, как возрождение зеленого Киева - одной спичкой с листиком будет сложно ее раскрыть, поэтому мелом нарисовали погибшее дерево, как что-то погибшее обводят мелом белым цветом.
Володимир припускає, що не всi люди сприйматимуть цей витвір так, як його бачить сам скульптор.
Володимир Бiлокiнь, скульптор:
- Сегодня, наверное, не получилось полностью раскрыть этот образ, мы попробуем, когда будем делать последующие такие спички - скульптурки социальные, я постараюсь какими-то дополнительными визуальными эффектами раскрыть эту тему.
Своєю роботою Володимир хоче привернути увагу до того, що зелених зон у мiстi стає все менше, особливо у центрi, тому i мiсце для скульптури обрано не випадково.
Володимир Бiлокiнь, скульптор:
- Почему было выбрано место это? Потому что оно лидирует по количеству вообще пробок, по загазованности. Хотел обратить внимание, что на этой улице очень много погибших деревьев, пеньков.
Знає майстер і як насправді зробити мiсто зеленим. Для цього навіть привiз насiння свого улюбленого дерева - гiнкго бiлоби, яке живе в середньому двi тисячi рокiв.
Пiсля вiдкриття кожен мiг посадити своє дерево. Адже для цього потрiбна лише земля, горщик та насiння. Ось так.
Потiм - турбота та пiклування про рослину. I лише за два роки паросток можна буде пересадити у ґрунт. Отже, сьогоднi щонайменш на 10 майбутнiх дерев у Києвi стало бiльше.
Iрина Долобан, Валентин Бєлiч, К1.