Пішов із життя Павло Попович
Пішов із життя Павло Попович. Йому було 78. Знаменитий космонавт помер у своїй квартирі в Криму від інсульту. Двічі Герой Радянського Союзу, генерал-майор авіації був четвертою людиною у космосі та першим українцем, якому вдалося побувати на земній орбіті. Легендарні польоти Павла Поповича - в "Одному портреті" Олександра Николишина.
1962 рік - Павло Попович. Перший українець у космосі
"К старту готов". Так починався вояж першого українця у космос. Там він зробив знамениті записи про те, які красиві Земля й Місяць з орбіти, та як смакує ковбаса, сендвічі й вишневий сік. Між запланованими роботами, згадував Попович, співав "Дивлюсь я на небо та й думку гадаю". Ну а після 3-денної одіссеї вже були урочиста зустріч, 15 тисяч карбованців, 4-кімнатна квартира і традиційно всенародна слава, як доказ - марка з зображенням космонавта.
1974 рік - Павло Попович. З космонавтів - у депутати
А ця марка випущена 1974-го. Після другої космічної подорожі Поповича. Очоливши екіпаж корабля "Союз 14" у космосі пробув аж 16 діб і виконав уже набагато більший обсяг роботи. Залишивши космонавтику, Попович практично до розпаду Союзу працював депутатом Верховної ради УРСР та передавав досвід молодому поколінню.
Павло Попович, космонавт:
- Нам здесь нужны не только космонавты. А кто будет металл плавить, кто будеь хлеб выращивать? Но учтите, что в своей профессии каждый должен достигнуть космической высоты.
2002 рік - Павло Попович. Український росіянин - очевидець НЛО
А це вже Попович спілкується з молоддю незалежної України у таборі "Артек". Утім, до батьківщини він прилітав лише як гість. Сам мешкав та працював у Москві. Був у біографії Павла Поповича 3-й знаменитий політ - на літаку з США до Росії. Спогади про нього показали у американському документальному фільмі про НЛО.
Павло Попович, космонавт:
- Где-то на тысячу метров выше объект, причем правильной треугольной формы - равнобедренный треугольник - белый, белый. Ну я сразу, я летчик - истребитель, я знаю многие типы летательных аппаратов, но это ни на что не похоже.
І хоча всі пасажири літака бачили таку ж картину, радари на землі нічого не розпізнали. А Павло Попович після цього вступив до Міжнародної асоціації з дослідження НЛО.
Павло Попович був насправді патріотом. І в 1962 році у космосі вперше залунала українська пісня. У виконанні космонавта - "Дивлюсь я на небо та й думку гадаю, чому я не сокіл, чому не літаю..".
Його почуття гумору, його людяність взагалі має бути прикладом для багатьох. Так само, як і ставлення до майбутнього. До дітей. До майбутнього нашого світу. Його ім'ям названі вулиці не тільки українських, але й російських міст.
А ще він був романтиком. От що Попович, перебуваючи на орбіті, написав у бортовому журналі - "У правий ілюмінатор видно Землю, покриту несуцільними хмарками. З'явився Місяць. Дуже красивий! Ех і поспішаю я жити! За півтори години проживаю земну добу…"