Головна Мапа сайту Контакти
RSS
14 жовтня 2008
Один день. Світ

Котирування акцій на світових ринках упевнено ростуть

22:01

Світові ринки знову дивують - уже другий день котирування акцій по всьому світі ростуть, як на дріжджах. Найбільш відважно та успішно долають кризу біржі Азії та Сполучених Штатів. А найстаріший у світі індекс Доу-Джонса взагалі встановив рекорд зростання. Що врешті змусило зламати негативні тенденції на світових ринках - знає Наталя Мельничук.

Індекс Доу-Джонса - рекордсмен біржових стрибків. Протягом останнього місяця індикатор американської економіки здебільшого котився вниз. Нинішнє ж його досягнення, напевно, увійде в історію. Адже вперше за весь час торгів на біржах індекс Доу-Джонса піднявся на 936 пунктів лише за один день, відвоювавши понад третину позицій. За попередні 8 сесій він втратив 2,5 тисячі пунктів.

Стрімко надолужують втрачене і азійські ринки. У цій частині світу перед веде Японія. Торги на токійській біржі закінчилися зі зростанням біржових котирувань на 14 відсотків. Загалом же на торгах у регіоні індекси додали в середньому 5 відсотків.

Гільєрмо Копп, експерт із міжнародних фінансів (США):

- Все, що опускається, рано чи пізно неодмінно підніметься - особливо в такі нестабільні часи, як зараз. Ми бачили, як промисловість за лічені дні дісталася самого дна. І це доводить, що треба змінювати підходи до оцінювання та управління ризиками.

Зростання вже другий день поспіль демонструють і європейські ринки. Інвесторів, схоже, переконали обіцянки від Євросоюзу вартістю понад 2 трильйони доларів. Слідом за Великою Британією й інші країни ЄС оголосили про виділення кругленьких сум на викуп акцій фінансових установ, що переживають скруту, та на гарантування міжбанківських позик.

У те, що ці заходи нарешті допоможуть приборкати фінансову кризу, повірили на біржових майданчиках по всьому світі.

Девід Кібл, фінансовий аналітик:

- Поки що справи в економіці йдуть не так добре, як до кризи. Але принаймні в банківському секторі помітне поліпшення. На ринку знову з'являється готівка, до інвесторів повертається впевненість, але ми все ще живемо надією, а не впевненістю, що ситуація під контролем.

Впевненості інвесторам має додати рішення Білого дому. Адміністрація Джорджа Буша почала втілювати в життя розрекламований план порятунку Полсона. Першу його частину - 250 мільярдів доларів - спрямують на викуп акцій найбільших американських банків, щоб не допустити їхнього банкрутства. До такого кроку уряд вдається вперше з часів Великої Депресії. І хоча деякі експерти висловлюють побоювання, що таким чином влада прагне прибрати до рук великі підприємства, американський президент запевняє: націоналізація - це всерйоз, але не надовго.

Джордж Буш, президент США:

- Цей новий капітал допоможе оздоровити фінансову систему. Банки зможуть видавати кредити підприємствам і фізичним особам, щоб економіка могла зростати, а люди - не втрачати робочі місця. Це необхідні тимчасові заходи, які мають забезпечити життєздатність американської банківської системи.

Телепрограма