Головна Мапа сайту Контакти
RSS
22 жовтня 2008
Один день. Світ

Один день зі світу подорожей

21:12

Москва звітує, що успішно випробувала міжконтинентальну ракету РС-18 "Стилет". Її запустили з космодрому "Байконур". Перевірка довела, що льотно-технічні характеристики ракетного комплексу в нормі. Тож він залишиться на озброєнні стратегічних військ іще щонайменше на два роки. Ракетний комплекс "Стилет" служить Москві уже майже 30 років. Тим часом вдалому запуску радіють і в Індії: Делі запустило на Місяць свій перший космічний апарат. Подробиці - у міжнародному огляді Олени Гнесь.

За цим запуском у прямому ефірі стежила вся Індія: у космос полетів космічний безпілотний апарат "Чандраяна-1". Через п'ять днів він вийде на орбіту штучного супутника, щоб створити тривимірний атлас його поверхні. Апарат також обстежуватиме ґрунт Місяця і шукатиме сліди води. На космічний проект Індія витратила 75 мільйонів доларів. Чому гра вартувала свічок - розповів прем'єр-міністр країни.

Манмохан Сінгх, прем'єр-міністр Індії:

- Я вітаю всіх науковців, які працювали над космічною місією, з успішним завершенням її першого етапу. Коли вона буде виконана, Індія приєднається до групи з шести країн, які вже літали на Місяць.

До своєї космічної місії готується британець Стюарт Росс. Запуск заплановано на грудень 2008-го року на ракеті "Рокетбелт". Цей пристрій, який працює на двох реактивних двигунах, розробили у Пентагоні півстоліття тому для військових місій. Але виявилося, що апаратом неможливо керувати, тож зараз його використовують лише для різноманітних шоу. Стюарт Росс уже витратив 130 тисяч доларів на вдосконалення двигунів і майже 5 років на постійні тренування. І переконаний, що таки приборкає реактивні крила.

Атлантичну місію розпочав відомий мандрівник Річард Бренсон. На своїй 99-футовій яхті він рушив із Нью-Йорка, щоб перетнути Атлантичний океан за рекордно короткий термін. Тобто менше ніж за 6 днів 17 годин і 39 секунд - цей рекорд тримається уже п'ять років. Британський мільярдер, власник групи компаній "Вьорджин", сер Річард Бренсон вже підкоряв Атлантику. Це було майже 20 років тому, тоді його двоє дітей були ще немовлятами. Тепер Холлі і Сем Бренсони - теж досвідчені яхтсмени. Вони вирушили у подорож разом із батьком.

Холлі Бренсон, мандрівниця:

- Я сподіваюся, що ми поб'ємо атлантичний рекорд, і я стану першою жінкою, яка долучилася до нього.

Телепрограма