Фондові ринки відкрилися з упевненим зростанням
Фондові ринки, схоже, трохи заспокоїлись. І навіть відкрилися з упевненим зростанням. Позитивні настрої і Європи, і Азії були прогнозовані. Адже напередодні американський індекс Доу-Джонса підстрибнув аж на 11 відсотків. До того ж, кажуть експерти, інвестори чекають на зниження облікових ставок в Японії та Америці. Фінансову температуру світу вимірював Ростислав Цуркан.
Японський фондовий індекс Ніккей зріс майже на 8 відсотків. Непоганий результат після нещодавнього падіння котирувань до мінімуму за останні 26 років. Інвестори з нетерпінням чекають засідання Банку Японії, який вперше за 7 років може знизити ключову облікову ставку. В очікуванні цього рішення курс японської валюти дещо впав відносно долара. Втім курс єни до долара і досі найвищий за останні 13 років. Люди на вулицях Токіо несказанно цьому радіють.
Кіуші Нукуї, пенсіонер:
- Це здорово! Вчора я купив долари. А сьогодні він зріс на 3 єни! Тобто вчора долар був найдешевший, і я дуже правильно зробив.
Вслід за Японією зросли фондові індекси і в інших азійських країнах - Китаї, Південній Кореї та Австралії.
У плюсі відкрилася й Європа. Пан-європейський індекс злетів більш, ніж на 3 відсотки. Він зростає другий день поспіль після 5-ти днів стрімкого обвалу. На 3-5 відсотків збільшились британські, французькі і російські індекси.
На 2 відсотки вони впали лише у Німеччині. Втім, через технічні причини.
Дірк Мюллер, трейдер:
- Вчора німецький індекс Дакс зріс аж на 11 відсотків. Все через те, що "Вольцваген" тимчасово став компанією з найбільшою капіталізацією в світі! Зранку у нас з'явилася нова інформація: "Порш" продасть частину акцій "народного автомобіля". Тож обвал на біржі Франкфурта спровокований "Вольцвагеном".
Трейдери на Уолл-стріт ще вчора, 28 жовтня, почали активно скуповувати дешеві акції. Три провідні фондові індекси Америки зросли більш ніж на 10 відсотків, і 28 жовтня ледь не увійшло в історію за злетом котирувань. Зростання біржових індексів пов'язують з очікуванням інвесторами зниження облікових ставок. Сьогодні, 29-го жовтня Федеральна резервна система США оголосить своє рішення. Очікується, що банк знизить ставку наполовину - до одного відсотка. Вслід за Штатами, облікові ставки має знизити Європейський Центробанк, Банки Англії та Японії.