Головна Мапа сайту Контакти
RSS
14 листопада 2008
Один день. Світ

Світ за очі. "Зелений каньйон" у Анталії

23:09

Гори, сонце і вода, а ще - гребля. Все це разом і створило унікальне місце - Зелений каньйон. Розташований він у турецькій провінції Анталія. Там, високо у горах, тече річка Манавгат. 

А вісім років тому на ній звели гідроелектростанцію. Утворилося - хоч цього ніхто і не планував - дуже красиве озеро. Аби помилуватися ним, щодня у каньйон приїздять тисячі туристів. Побував там і наш кореспондент Роман Бочкала.   

Роман Бочкала, журналіст:

- Колись тут просто текла річка - річечка за українськими мірками. Греблю побудували аби забезпечувати електроенергію найближчі міста. Висота запруди - півтора футбольних поля. З одного боку - русло ріки, а з іншого - утворилося озеро, оточене горами та скелями. 

Володимир Крижанівський, український турист: 

- Турки поняли, что образовалось очень красивое

Володимир Крижанівський, український турист:

- Искусственное озеро. Очень красивые берега, затопленные деревья. Затем образовались гроты, шхеры. И они поняли, что этот объект интересен для туристов.

Володимир - з України. Справжній одесит. Часто приїздить до Зеленого каньйону. Його захоплює, як турки зробили центр відпочинку фактично на самісінькій  електростанції. Вважає, українці до такого не додумалися б. 

Володимир Крижанiвський, український турист:

- Вложили денег в обустройство дороги, в укрепление моста. Поставили здесь причалы. Сейчас флотилия катеров на плотине составляет что-то около 20-ти яхт. Построили причал для купания и организовали фарелевое хозяйство.

Форель тут подають прямо з печі. Рибу готують за рецептом, який тримають у таємниці. 

Німці, французи, русіяни, українці... Відвідують каньйон звичайно і турки. Дейвид живе за 60 кілометрів звідси. Хлопець - професійний фотограф. Сюди приїздить за чудовими знімками.  

Вперед - на сафарі. Насправді, звірів тут не вбивають, але турки чомусь саме так називають мандрівки гірськими стежинами на джипах. Каньйон обплутаний серпантинами, з яких відкриваються чудові краєвиди. 

Мехмет Озат, туристичний гід:

- Кожного дня на сафарі приїздять мінімум п’ятсот чоловік. А загалом у зелений каньон - від трьох до пьяти тисяч туристів.  

Сафарі - це добре, але є речі,  що можна розгледіти лише з води. Наприклад оці дерева. Кажуть, що в ночі, під місячним сяйвом, вони нагадають казкові страхіття.  

Роман Бочкала, журналіст:

- Це місце називають Грін каньйон, бо вода тут дійсно зелена. подивіться - навіть смарагдова. Кажуть що її можна пити. Зараз спробуємо…  

Декому не подобається, що в Зеленому каньйоні - не вдасться насолодитися самотнім відпочинком. Потрапити в цю долину можна лише за перепусткою. Поруч завжди буде офіцер служби «Забіта» - це туристична поліція. 

З іншого боку, суворі правила безпеки гарантують туркам, що повітря лишатиметься кришталево чистим, дерева не згорять, а воду і далі можна буде пити. 

Роман Бочкала, Сергій Дубінін, К1

Телепрограма