Одна історія. Міккі Маусу - 80 років
Диснеївський улюбленець Міккі Маус - відзначає ювілей. За свої 80 років невтомна мишка отримала Оскара, закохала у себе Гітлера, побувала на Місяці й навіть у виборчих бюлетенях. Міккіманія охопила Америку, за нею - весь світ, а згодом - вийшла у відкритий космос.
18 листопада 1928: друге народження Міккі Мауса
"Я зустрічав багато жінок, але найбільше люблю Міккі Мауса". Ці слова належать Уолту Диснею - хрещеному батькові найвідомішої мишки у світі. Хрещеному - тому що попри легенди - вигадав мишеня не він, а інший художник його студії. Хоча сам Дисней кілька років озвучував мишеня. Його голосом Міккі каже свої перші слова - "Хот-доги!". Прихильники Міккі святкують два дні народження свого улюбленця - офіційний і справжній. Міккі дебютував на екранах у травні 1928-го в чорно-білому мультфільмі "Божевільний літачок". Втім, неймовірна популярність і любов глядачів прийшли до мишеняти лише через півроку - із виходом стрічки "Пароплав Віллі". По всій Америці створюють фан-клуби його імені, а з полиць магазинів змітають сувеніри із зображенням мишеняти-бешкетника.
Міккі Маус - володар "Оскара", миротворець і улюбленець Гітлера
Через чотири роки - 32-го - Міккі приносить студії Диснея професійне визнання - першого "Оскара". Тоді ж із чорно-білої - мишка перетворюється на кольорову. І - змінює характер - із недоброї та ущипливої перетворюється на милу й добродушну. В середині 30-х Ліга Націй навіть називає Міккі Мауса міжнародним символом доброї волі. Утім, мишенятко припало до душі й злому генію. Міккі Маус розважав самого Адольфа Гітлера. На Різдво 37-го фюреру подарували збірку мультфільмів з Міккі - і він просто закохався у звірятко. А в одному з мультфільмів 30-х років прискіпливі критики навіть розгледіли свастику - ось на цій запальничці. Втім, наприкінці Другої світової ім’я диснеївської мишки послужило й союзникам - під час відкриття західного фронту. У червні 44-го на півночі Франції висадилося 3 мільйони вояків. І найбільша в історії десантна операція почалася після сигналу - "Міккі Маус".
Міккіманія охопила світ
Але недовго Міккі Маус був зразковою домашньою мишкою. 1955-го в Міккі і його друзів з'являється власна резиденція. Студія Диснея відкриває у Каліфорнії перший парк розваг. Це вже потім він стане відомим, як Діснейленд, а спочатку називався просто - "Міккі Маус Парк". Тридцять років тому з’явилася в мишки й своя зірка на Голлівудській алеї слави. Міккі став першим із мультяшних героїв, хто удостоївся такої честі. Міккіманія швидко охоплює світ. Навіть зараз на полицях магазинів можна знайти безліч мишачих сувенірів - окрім традиційних іграшок - це і прикраси, і USB накопичувачі, й ось такі вухаті мп3-плеєри і телефони. Розмовляти треба просто Міккі у вушко. У 2004-му міккіманія виходить за межі Землі. У цьому відбитку, який зробив місяцехід НАСА, фани мишки розгледіли знайомі риси. І роздмухали сенсацію - мовляв, їхній улюбленець поселився на Місяці. А у Сполучених Штатах навіть з’явилася традиція - щоразу як тут обирають президента, виборці, що не знаходять у бюлетенях кандидата до душі - просто малюють свого - веселу й винахідливу мишку.