95 років тому Чарлі Чаплін дебютував у кіно
Рівно 95 років тому автор одного з найбільш відомих комедійних образів у світовому кіно - Чарльз Спенсер Чаплін - дебютував у кінематографі. У своїй першій стрічці "Заробляючи на життя" Чарлі постає шахраєм з ціпком у руках і кумедними вусами. Як далі розвивася образ чорно-білого дивака - дивіться в одному портреті Олександра Николишина.
Чарлі Чаплін - смішний і сумний волоцюга
Кіномани всього світу впізнають Чарлі Чапліна за кумедними вусиками, котелком і смішною "гусячою" ходою. У своїх фільмах Чарлі водночас бродяга, джентльмен і ліричний герой, який шукає пригод та мріє про красиву любов і романтику. Однак, як правило, його пошуки закінчуються невдачами. Незважаючи на це, Чаплін не розчаровується і залишається таким же мрійником, яким і був. Та з фільму у фільм продовжує тішити глядачів своїми наївними витівками.
Чарлі Чаплін - великий гуманіст і борець за справедливість.
У фільмі «Великий диктатор» смішний волоцюга перетворюється на Аденоїда Хінкеля, в якому глядач одразу впізнає фашистського диктатора Адольфа Гітлера. Неймовірно схожими їх роблять вуса та низький зріст. Крім того, сам Чаплін на 4 дні старший за Гітлера. Проте лідер нацистів у фільмі Чапліна все ж таки відрізняється від справжнього фюррера. В кульмінаційний момент він виголошує промову, в якій не закликає до завоювання світу, а виступає за мир на землі та братання усіх людей.
Чарлі Чаплін стає самим собою
Прощанням Чарлі Чапліна вважається кінострічка "Вогні рампи". Це фільм про комедіанта, який закінчує свою кар’єру. У цій картині зникає образ смішного волоцюги. Чаплін стирає з обличчя грим і постає перед глядачем самим собою. Він заглядає собі в душу, більше звертає увагу на те, що коїться довкола, і згадує прожиті роки. Кінець фільму також символічний - літній герой помирає просто на сцені.