Головна Мапа сайту Контакти
RSS
9 січня 2009
Один день. Світ

Стара Рига - Європа для радянського кіно

21:06

Шерлок Холмс, Штирліц, гардемарини і навіть лицар Айвенго - що об'єднує усіх цих героїв? Стара Рига. Всі вони - родом звідти. Принаймні, народжені радянським кінематографом. На К1 - чергова історія серіалу "Світ за очі". Загадки у серці Латвії вивчала Тетяна Козирєва.

Тут чи не у кожної вулички - своя легенда, як не будинок - то містична історія. У Дому з кішками їх кілька. В місті пліткують, що саме через цих чорних агресивних створінь, повернутих хвостами до Великої гільдії, їх власника притягнули до суду. Крім того подейкують, що свого творця кішки спустили з даху. Вниз головою летіли і з цього будинку. Навпроти - нині культурний центр. Його директорка повідала нам байку про сусідню споруду. 

Вія Лейєте, директор центру культурі у Ризі:

- А что на этой улице?! Вообще она тихая очень. Поскольку тут теперь ничего особенного не происходит. Но когда празники города - тут много людей.

Зараз споруда під риштуванням, утім, зазвичай туристи злітаються як мухи на мед туди, де мешкав Шерлок Холмс. Славнозвісну Бейкер-стріт, у радянській стрічці про англійського нишпорку, знімали на вулиці Яунієла. Її по праву називають найбільш кінематографічною у місті.

Прогулювався тут і Штирліц у "Сімнадцяти миттєвостях весни", і гардемарини, і навіть лицар Айвенго.

Вулиця Розена відома лише своїми розмірами. Найвужча у місті - максимум три метри завширшки. Найменше кафе тут таки. Коли його відкривали - всередині було лише тринадцять стільців. Звідти й пішла його назва. Нині взимку тут двадцять три крісла, влітку перед Домським собором розміщується у десять разів більше клієнтів. На початку минулого століття тут вишиковувались черги за цим темним напоєм.

Тетяна Козирєва, журналіст:

- За легендою саме у цій лабораторії аптекар Абрахам Кунс виготовив чорний ризький бальзам, який вилікував від недугу імператрицю Катерину 2.

Два століття по тому тут влаштували перший у Європі бар чорної магії. Приміщення відтворене за архівами - усе в ньому нагадує про таємничого аптекаря.

Анна Пашковська, працівник ресторану, екскурсовод:

- Намочите ручки и трите - видите вибрация воды начинается. Надо загадывать желание. Видите, вы начинаете тереть и вибрация воды пошла. Вы видите - привидение появляется, вы видите. Это начинаетакое, когда сдесь присутсятвуют люди - это Абрахаму Кунсу очень не нравится. Начинается такой ураган, гаснут все свечи и в 12 часов появляется привидение. Камера снимает здесь тень, которая ходит от сюда - сюда. Видите она прямо наведена не на бар - никуда, а именно на зал.

Коли тут мешкав Кунс - був лише цей підвал. Віднедавна згори добудова - в інтер'єрі вісімнадцятого століття частують бальзамом та сОлодощами з фірмовим ризьким напоєм та ще й магічними сувенірами дивують - так ненав’язливо у Старій Ризі уживаються легенди і комерційні будні.

Тетяна Козирєва, Дмитро Паденко, К1.

Телепрограма