У США дозволили пересаджувати стовбурові клітини людям
Сполучені Штати зробили крок у медицині. Там дозволили пересаджувати ембріональні стовбурові клітини людям із травмами хребта. Вчені вважають, що це може стати проривом у лікуванні подібних ушкоджень.
Однак існує і зворотний бік медалі. Докладніше - в нашому сюжеті.
Щур потрапив у автокатастрофу - принаймні травми дістав схожі.
Томас Окарма, президент компанії Geron:
- Ми ввели тварині анестезію, відкрили їй спинний мозок і зробили дуже акуратну травму - як під час аварії.
Без нервових імпульсів щур припинив рухатися і на два тижні завмер. Допоки йому не пересадили людські стовбурові клітини - і щур знову поліз.
І покращення тепер мають постійний характер.
Справа в тому, що ембріональні стовбурові клітини можуть стати клітинами спинного мозку, або клітинами хрящів, або серця - і просто замінити уражені ділянки. Уряд США дозволив, аби на місці щура була людина.
Томас Окарма, президент компанії Geron:
- Це буде перша у світі спроба пересадити ембріональні стовбурові клітини людині.
В експерименті візьмуть участь з десяток травмованих людей. Поки що головна мета випробування - з'ясувати, наскільки це безпечно.
Арнольд Крігштайн, працівник Інституту регенеративної медицини:
- Громадськість має бути терплячою, тому що наука - непередбачувана, і зазвичай забирає набагато більше часу, ніж нам хотілося б.
Утім ембріональні стовбурові клітини - причина не одного мітингу. Головний аргумент на плакатах їхніх противників: ембріони - теж люди. І експериментувати із ними, а тим більше вбивати - не можна.