Олег Янковський святкує ювілей - 65 років
23 лютого 65 виповнюється Олегу Янковському - актору, якого люблять багато поколінь глядачів. Втім, для прихильників його таланту ювілей має гіркий присмак: Янковський щойно з повернувся Німеччини, де проходив обстеження в онкологічній клініці.
А вчора, 22 лютого, актор знову вийшов на сцену театру "Ленком". У театрі повідомляють, що Олег Іванович гратиме всі свої ролі, однак утримуються від коментарів щодо його самопочуття. Про актора, який зіграв найкращого Мюнхгаузена всіх часів і народів - далі "Одна історія".
Олег Янковський: "актор з арійським обличчям"
У театральному училищі Олег Янковський особливо не вирізнявся, а в Саратовському драмтеатрі не грав ролі складнішої, ніж "їсти подано". Стати зіркою першої величини йому допоміг випадок. Під час гастролей у Львові Олег зайшов до ресторану, де за сусіднім столом члени знімальної групи фільму "Щит і меч" вирішували, де шукати актора на роль німецького офіцера. Режисеру Володимиру Басову показали: "дивись - он типовий арійський юнак". Той відповів: "Він, мабуть, фізик чи філолог. Рідко бувають актори з таким розумним обличчям". На щастя, хтось із асистентів не полінувався підійти до Янковського...
Олег Янковський: найкращий Мюнхгаузен
На талановитого юнака звернули увагу кінорежисери, посипалися пропозиції. Втім ролі, зіграні у фільмах Марка Захарова, стоять окремо. Першою стала стрічка "Звичайне диво", де він зіграв Чарівника. Далі був фільм-притча "Той самий Мюнгхаузен". Сценарист Григорій Горін спочатку не бачив у акторі дивакуватого барона. Втім Янковський буквально вріс у роль і тепер відомий як найкращий Мюнхгаузен у світі. На хвилі слави актор багато знімається і органічно виглядає у різних ролях - від святого до негідника. Зокрема Янковський створив неперевершений образ безжального чудовиська у фільмі Захарова "Вбити Дракона".
Олег Янковський: останній народний артист СРСР
Артист Янковський - власник усіх відомих нагород і регалій. За стрічку "Польоти уві сні та наяву" актору дали державу премію СРСР. Він розлучений і закоханий у молоду жінку. Його юний суперник легко вкладає його на руках, тож він змушений "кукурікати" під столом. Янковський геніально показує людину у кризі середнього віку. Однак найбільше ювіляр цінує звання народного артиста СРСР. Він отримав його перед самим розвалом Радянського Союзу. А останньою кінороботою став мюзикл "Стиляги" про життя юних радянських неформалів середини 20-го століття. Янковський, який юнаком сам вдягав "шузи" і робив собі "хаєр", грає батька-дипломата одного зі стиляг.