Головна Мапа сайту Контакти
RSS
24 лютого 2009
Один день. Світ

У Лондонському музеї наукового дизайну - виставка екологічних винаходів

22:01

У Великій Британії вже зараз за допомогою наукових розробок намагаються розв'язати світові екологічні проблеми. Найновіші винаходи можна побачити на виставці у Лондонському музеї наукового дизайну. Про "зелені" ідеї молодих учених розповість Олександр Николишин.

На перший погляд це звичайний велосипед, хіба що трохи дивної форми. Насправді ж він водночас є засобом пересування і агрегатом для очищення води. Рідина заливається у бак між задніми колесами, і коли людина починає крутити педалі, спрацьовує спеціальний механізм у корпусі велосипеда, який і очищає воду та переливає її в ємність над переднім колесом.

Конструктори велосипеда сподіваються, що їхній винахід стане популярним у світі, особливі ж надії вони покладають на Африку.

Ніна Дю, куратор музею:

- У багатьох африканських країнах людям доводиться долати кілька кілометрів, щоб набрати води. До того ж часто вона досить брудна. А на цьому велосипеді вони не лише з вітерцем їздитимуть по воду, а й робитимуть її екологічно чистою.

Список еко-транспорту на виставці продовжує автомобіль норвезьких конструкторів. Хай він нічого не очищує, та принаймні не забруднює повітря. Авто на 100 відсотків електричне. А ось цей стілець для двох - поєднання практичності та естетики. Він називається "любовне кубельце" і зроблений з утилізованих старих газет.

Ніна Дю, куратор музею:

- Розв'язання проблем екології за допомогою наукових винаходів має досить довгу історію. Раніше вони не йшли далі перероблення порожніх пляшок на склянки. Зараз, як бачите, розробки суттєво урізноманітнились.

Мрія Мері Попінс - диво-парасолька з Голландії - один із найкращих експонатів музею. Вона не погнеться навіть за найсильнішого вітру - переконують конструктори. Щоб підтвердити це, вони дули на неї вітром швидкістю більшою як 100 кілометрів за годину, мчали з нею на мотоциклі й навіть використовували як парашут.

Олександр Николишин, К1.

Телепрограма