Гірськолижників у Турції піднімають гелікоптером
У Туреччині відкрився сезон з так званого Геліскіїнга. Ця екстремальна розвага якнайкраще підходить багатіям і трохи ледарям. Лижники дістаються гірської вершини не на звичайному підйомнику, а гелікоптером. Так спортсмени дістаються туди, де ще не ступала нога, чи точніше, лижа інших екстремалів. Майже все про спорт відлюдників - знає Дмитро Євчин.
Професійне лижне спорядження та гелікоптер. Складові, без яких у турецькі гори краще й не потикатися. Тут не знайдете ані канатних доріг, ані бугельних підйомників. Навкруги нікого, лише де-інде будиночки місцевих. Гори Качкар тягнуться вздовж узбережжя Чорного моря. З турецької назва перекладається немов подив - "Скільки багато снігу!"
Марк Дарк Дутас, лижник-екстремал:
- Дійсно, навколо неймовірні схили та сніг, немов перина. До того ж з Франції до Туреччини - рукою подати. Раніше ми витрачали 12 - 13 годин, щоб долетіти до Калгарі чи Ванкувера.
Саме у Канаді 30 років тому придумали підніматися на гірські вершини гелікоптером. Потім спортивне захоплення поширилося і в Новій Зеландії. Натомість у Європі геліскІїнг й досі заборонений. Захисники екології стають на заваді. Тому щойно в Туреччині з’явилися умови - європейці чкурнули до цієї країни.
Марі-Клод Моран, лижниця-екстремалка:
- Пейзажі та атмосфера - незабутні. А ще мене не полишають почуття безпеки та захищеності.
Небезпідставно. Територію у кілька сот квадратних кілометрів пильнують експерти. Метеорологи стежать за змінами погодних умов та сніговим покривом. Окрім цього у спорядженні кожного лижника є ось така повітряна подушка. Вона потрібна на вИпадок лавини. Рятівна екіпіровка пом’якшить вимушений спуск до підніжжя гори.
Ніколя Клерк, лижник-екстремал:
- Не брехатиму. У цьому виді спорту ризик є завжди. Але якщо бути насторожі, можна уникнути неприємностей.
Щоправда зробити свій відпочинок безпечним можна лише за кругленьку суму. Хай-тек - спорядження для гірськолижного відпочинку - коштує чимало. Тижнева оренда обладунку на одну людину обійдеться щонайменше від шести тисяч євро. А ще перед поїздкою до Туреччини доведеться пройти курс - молодого бійця лижника.
Роуз Дутас, лижниця-екстремалка:
- Так, це правда. Щоб приїхати сюди, потрібно добряче потренуватись. Важливо правильно триматися на ногах, мати добру фізичну підготовку. Та, головне, бути трохи схибленим на лижному спорті.
Навіть якщо ви досвідчений лижник, але ніколи не спускалися "дикими" пагорбами, геліскіїнг здивує - обіцяють турецькі організатори. Задоволення удвічі більше і швидше. Адже гелікоптер домчить вас на вершину за лічені хвилини.
Дмитро Євчин - К-1.