Головна Мапа сайту Контакти
RSS
16 березня 2009
Один день. Світ

150 років тому народився видатний учений Олександр Попов

22:04

150 тому народився видатний учений Олександр Попов. В Радянському союзі саме його вважали батьком радіо. Утім, претендентів на це звання ще принаймні двоє. "Один день" розповість про "Попових" з різних країн. Що їх об'єднує, а в чому відмінність винахідників - з'ясовував Костянтин Коробов.

Радіо-наука. Попов

Говорить Київ - слухає вся Україна. Спочатку нічого не говорять, і нікого слухати. Ера радіо розпочинається не з мікрофонів і навушників, а з металевої стружки. Олександр Попов досліджує вплив електроколивань на металевий порошок. І 1895 року учений тільки передбачає, що розроблений ним прилад зможе передавати сигнали на далекі відстані.

Радіо-бізнес. Марконі

Аби це стало можливим, треба до передавача приєднати ключ Морзе, а до приймача - телеграфну стрічку. За два роки після дослідів Попова це робить італієць Гульєльмо Марконі - з'являється радіотелеграф, претендентів на батьківство радіо стає двоє. Італійський маркіз отримує Нобелівську премію і робить із науки бізнес - Еріксон віддає за компанію Марконі більше двох мільярдів доларів.

Радіо-позов. Тесла

Батьківство ще одного піонера радіо - Ніколи Тесли - підтвердив суд. Учений ще 1893 року запатентовує свій приймач і щоглову антену. За п'ятдесят років Верховний суд США саме Теслу, а не Марконі, визнає винахідником радіо. Втім сам серб більше переймається, як без дротів передавати енергію. Зв'язок його як такий не цікавить.

Телепрограма