Американці йдуть працювати на городи
Прості американці вирішили сховатися від кризи на городі. Люди, які втратили роботу, відкрили для себе нове заняття - поратися на землі! Цього року в Сполучених Штатах буде на 7 мільйонів городів більше, ніж торік. Щоб якось заощадити кошти, міські мешканці масово звертаються до влади з проханнями про ділянки для вирощування овочів. Про городництво по-американському - далі в сюжеті.
Керол Спрінг і Ліза Шенфільд - одні з двох мільйонів американців, які цього року наважились уперше посадити город. Їхнє рішення спробувати самостійно виростити власні овочі продиктоване не лише бажанням вживати здорову їжу.
Керол Спрінг, власниця городу:
- Влітку я часто роблю покупки на фермерському ринку і добре знаю, що все дуже дороге. Тож цього року я планую заощадити трохи грошенят.
Більше половини людей, які вирощують їжу для власного столу, зізнаються, що таким чином збираються економити. Кількість американських родин, які цього року вирішили зайнятися городництвом, щоб рідше купувати харчі, зросла на 20 відсотків. Попит на земельні ділянки в цьому садовому товаристві біля Вашингтона зростає. Тут навіть з'явилася черга.
Для таких людей, як Лі Креншоу, мати ділянку для обробітку означає щось більше, ніж просто дешеві овочі. Це запорука безпеки.
Лі Креншоу, власниця городу:
- Восени мене скоротили, тож приємно розуміти, що влітку я зможу менше витрачати на їжу. Так, у такий спосіб я збираюся виживати, матиму я роботу чи ні. Цей город і ці люди роблять мене сильнішою.
Власні городи - заняття не лише для бідних і безробітних. Перша леді США засукала рукава і разом зі школярами розбила город біля Білого дому. Овочі, вирощені її руками, потраплятимуть на президентську кухню. Мішель Обама на власному прикладі показала американцям, як забезпечити себе продуктами під час кризи.