В Інтернеті створили Світову Цифрову Бібліотеку
Світова Цифрова Бібліотека відчинила свої двері. Хоча вони - зовсім умовні, потрапити до цієї книгозбірні можна і з Києва, і з будь-якого іншого куточка світу - головне, аби був доступ до Інтернету. Найбільші бібліотеки світу дозволили відсканувати свої фонди і виставити їх на загальний огляд абсолютно безкоштовно.
Олександрійську, Національну бібліотеку Франції і ще три десятки книгозбірень з усього світу об’єднують в одному комп’ютері або мобільному телефоні - головне із Інтернетом. Монітор - це читацький квиток до Світової Цифрової Бібліотеки.
Її головний архіваріус Джеймс Біллінгтон уже перевів у цифру Бібліотеку Конгресу - це його основне місце роботи - і тепер взявся розширювати обрії.
Джеймс Біллінгтон, ініціатор проекту, директор бібліотеки Конгресу США:
- Вся довершеність цієї системи в тому, що вона не для когось конкретно. Вона насправді для всіх - просто для кожного цікавого.
Не встаючи з-за комп’ютера можна побачити те, що колись малювали на скелях, писали на папірусі і пергаменті, друкували на папері - рідкісні бібліотечні фонди ЮНЕСКО збирала протягом чотирьох років. Поки експонатів усього тисяча сто сімдесят. Але історія найдавніших із них сягає восьмого тисячоліття до нашої ери.
Джеймс Біллінгтон, ініціатор проекту, директор бібліотеки Конгресу США:
- Ми сподіваємося, що цей проект покращить розуміння сучасного світу і зацікавить охочих дізнатися більше про культурні надбання людства за всю його історію.
Шукати потрібні експонати можна за часом - коли вони побачили світ, за місцем - де їх зробили, або просто за ключовим словом. До кожного документа додають коментарі сімома мовами - написані так, щоб їх зрозуміла і дитина. Фонди обіцяють поступово поповнювати - аби кожен міг знайти для себе щось цікаве.