Одна історія. Як страчують злочинців
70 років тому у французькому Версалі востаннє виконали публічну смертну кару. Вбивцю 7-ми людей Євгена Вейдмана стратили за допомогою гільйотини.
Ця страта викликала обурення людей і преси. Після цього мер міста наказав здійснювати смертні вироки лише на території в’язниці.
А остаточно смертну кару у Франції скасували майже за 40 років. Як зараз страчують злочинців - далі в “Одній історії”.
Найдавніші види смертної кари
Це картина Рембрандта “Побиття Святого Стефана”. Лапідація, або побиття камінням як смертна кара згадується у християнських, іудейських, а найбільше у мусульманських релігійних текстах. У 6-ти арабських країнах це й досі один з офіційних видів смертної кари. Теж лише у декотрих мусульманських країнах застосовується давня страта через відтинання голови. У 2004-му це аматорське відео облетіло увесь світ, але жоден телеканал не показав його до кінця. Іракські солдати читають смертний вирок американцю, за мить його жорстоко стратять.
Традиційні види смертної кари
А це останні хвилини життя Саддама Хусейна. Повішання Хусейна - найгучніша страта останнього десятиліття. Цей вид смертної кари досі широко застосовують у низці країн світу, навіть у таких розвинутих як Японія. А єдина європейська країна, де досі існує смертна кара - Білорусь. Там злочинців позбавляють життя розстрілом. Його найчастіше використовували у воєнний час. У Другу світову додалися й газові камери. Ось такі були в Освенцимі. Нині ж за допомогою газу страчують злочинців лише у 5-ти штатах США.
Найновіші види смертної кари
Найпоширенішим і, мабуть, найвідомішим видом смерного покарання у Сполучених Штатах впродовж всього 20-го століття був електричний стілець. Свого часу ним замінили повішання, вважаючи струм швидшим і менш болісним способом страти. Зараз він дозволений у 13-ти штатах, однак майже не застосовується. Його своєю чергою замінили смертельною ін’єкцією - дешевшим і менш болючим видом смертної кари. Її застосовують також у Таїланді та на Філіпінах. А кілька днів тому її ввели замість розстрілу в Китаї - країні, що беззаперечно лідирує за кількістю страчених.
Ця цифра і справді вражає - за минулий рік тільки у Китаї позбавили життя 1 тисячу 718 людей! Але при цьому ніхто не знає, скільки страчено невинних людей... Як сказав Махатма Ганді, "Око за око - і весь світ стане сліпим"!