Віртуальні карти - місто як на долоні
Ну а якщо ви ніколи не бачили як нині виглядає Бастилія - зазирніть до Інтернету. У мережі є нібито супутникові знімки ледь не кожного міста на землі. Насправді ж, фотографії для таких реалістичних карт робляться не у космосі, а значно нижче. Один День підготував для вас екскурсію у світ сучасної картографії.
На фотополювання вони вирушають літаком. Вполювати треба ціле місто, для цього на борту - сучасна фотолабораторія. В об'єктив стомегапіксельної камери має потрапити місто Шартр, це на півдні від Парижа.
Жан Франсуа Омон, директор із виробництва InterAtlas:
- Жовта платформа, яку ви бачите - дозволяє весь час тримати апаратуру вертикально. Вона робить дуже швидкі рухи, які компенсують усі маневри літака.
Весь Шартр - усього шістнадцять з половиною квадратних кілометрів, він уміщується в п'ятистах фотографіях. Уже на землі їх треба скласти, як мозаїку.
Девід МакКартні, заступник директора InterAtlas:
- У нас точність - дванадцять з половиною сантиметрів на один піксель. У картографії це еквівалент одного до п'ятиста. Тобто один піксель - це дванадцять з половиною сантиметрів на землі.
Із таким масштабом, на фотографіях без проблем можна побачити не тільки вулиці й будинки, але й машини, і навіть людей. Хоча - знайомих облич на цих картах - не зустріти, як не придивляйся.
Лоран Блез, редактор інтернет-сайту:
- Чіткішими знімки ми робити не будемо. Є ризик, що можна упізнати обличчя людини, чи номер автомобіля - це вже приватна власність. Її широкому загалу краще не показувати.
І Шартр, і Париж - уже давно можна побачити, як на долоні. Наступний крок - пройтися незнайомим містом, не встаючи з-за комп'ютера. Над тривимірними картами, як у відеоіграх - уже працюють.
Костянтик Коробов. К1.