Паризький музей Людини зачиняється на 3 роки
Паризький музей Людини на 3 роки зачиняє свої двері перед відвідувачами. У ньому починається масштабний ремонт і реконструкція. На час робіт з музею вивезуть понад півмільйона експонатів. Журналісти потрапили за його лаштунки і кинули останній погляд на найцікавіші артефакти колекції.
За цими дверима зберігаються найцікавіші експонати Паризького музею людини. У наступні 3 роки в музеї триватиме реконструкція. Тому споглядання скарбів буде недоступним. Один із найцінніших - Венера з Леспігю. Цій скульптурі з кістки мамонта 25 тисяч років. Це найвідоміша постать жінки, яка дійшла до нас з доісторичного періоду. А у цьому черепі колись містилися одні з найкращих мізків людства - Рене Декарта. У 17-му столітті могилу філософа пограбували. Відтоді череп змінив низку власників. На ньому і досі видно їхні підписи. Ще одна зірка з музейної схованки.- Череп гомо сапієнса, якому 28 тисяч років.
Антуан Бальзу, дослідник доісторичного департаменту Національного музею природничої історії:
- Він найкраще зберігся, і на сьогодні найбільш відомий… У його власника була якась хвороба, вона проявилася зокрема у ось такій впадинці на лобі. Ця заглибинка викликає найбільше цікавості.
Поверхом вище все присвячено муміям. Ця майже вціліла мумія належить маленькому хлопчику, який жив за часів Римської імперії. Як і півмільйона інших доісторичних і археологічних об'єктів, її транспортуватимуть з усією обережністю.
Анна Раггі, реставратор мумій:
- Нам довелося зробити спеціальні ящики, які відкриваються збоку, щоб не чіпати мумії руками. У таких колисках ми їх і перевозитимемо.
Під час ремонту дослідники матимуть доступ до музейних експонатів. Втім деякі, як професор Оксфордського університету Нік Бартон не задоволені. Увесь вільний час він проводить у музеї, вивчаючи це каміння періоду палеоліту, яке знайшли у Алжирській пустелі.
Нік Бартон, професор Оксфордського університету:
- Коли музеї зачиняються і переїжджають завжди виникають проблеми. Звичайно є ймовірність, що експонати покладуть не на те місце, і потім їх буде складно знайти. Тому я хочу встигнути вивчити все зараз.
Музей людини знову відчинить свої двері 2012го року. Його працівники сподіваються, що після реконструкції нарешті зможуть показати людям скарби, так довго сховані у музейних підвалах.