Світло науки нам сяє в майбутнє
Американські науковці навчилися рахувати ВВП країн з космосу. А аргентинські - винайшли систему, яка дозволяє паралізованим людям працювати в Інтернеті. Наука на службі в людства - далі в огляді.
Це супутникова фотокартка планети вночі. Такі знімки вже давно використовують вчені, щоб краще розуміти світ, у якому ми живемо. Тепер з їхньою допомогою навчилися досліджувати й економіку. Аналізуючи зміну яскравості світла за певний період, можна розрахувати зростання валового внутрішнього продукту. На відміну від офіційної статистики, такі знімки дають уявлення про тіньову економіку. Тож порівнюючи їх з офіційними даними, скажімо Світового банку, можна обрахувати більш точні цифри. Чим міцніша економіка - тим більше світла вона випромінює. Адже чим кращий стан економіки, тим більше ліхтарів встановлюють на узбіччі доріг і відповідно, більше використовують електроструму.
Аргентинські студенти розробили нову систему, яка дозволяє паралізованим людям працювати в Інтернеті. Двоє студентів захотіли допомогти своєму другу, якого хвороба прикувала до ліжка. Тепер він може подорожувати всесвітньою мерЕжею, не використовуючи руки - лише очі. Вебкамера стежить за рухом ока, і мишка на екрані рухається вслід за оком. Коли користувач обирає потрібну зону, на яку треба натиснути мишкою, він дивиться у вебкамеру. Основна перевага такої системи - низька вартість - приблизно 30 доларів.
Нове пасажирське судно, яке живиться енергією сонця, відправилося в рейс у Берліні. Цей катамаран може одночасно перевозити до 60-ти пасажирів. Жодного пального йому на потрібно - лише гарна погода. На даху судна встановлено 24 сонячні панелі. Якщо ж на небі хмари, воно живиться від електричної батареї, якої вистачить на тиждень. Таке плавзасіб коштує у кілька разів більше, ніж звичайний моторний. Однак гроші швидко повертаються, адже не треба витрачатися на пальне.