Головна Мапа сайту Контакти
RSS
4 вересня 2009
Один день. Світ

Паризька молодь вивчає минуле, мандруючи катакомбами

21:17

Паризька молодь без усіляких програм вивчає минуле, мандруючи паризькими катакомбами. Давня мережа підземних ходів була значно розширена в 17му і 19му столітті, коли вирили сотні кілометрів тунелів і печер. Сьогодні лише маленька частка лабіринтів офіційно відкрита для публіки. Решту вивчають на свій страх і ризик, -  і далеко не завжди законно.
Пара рукавиць, рюкзак і старі черевики. Це все спорядження групи дигерів.Порушуючи закон, вони досліджують 300 кілометрів тунелів під французькою столицею. Деякі вивчать катакомби багато років, і знають їх не гірше, ніж власну оселю.

"Каракал", дигер:

- Якщо ви уважно подивитеся на цю стіну, то побачите позначки, які залишили будівельники.

Найстаріші тунелі датуються 12 століттям. Париж розростався, і каміння, яке видобували внизу, використовували для будівництва. Робітники цілий день проводили у цих сирих кімнатах, де температура ніколи не піднімається вище 14ти градусів. У цьому алькові вони молилися Діві Марії. А поруч - більш сучасна форма мистецтва.

"Ле Гео", дигер:

- Дехто спускається сюди влаштовувати вечірки, адже тут незвична обстановка, порівняно зі звичайними місцями. Ми ж приходимо сюди задля гарного дозвілля. Розмовляємо про речі, які нас цікавлять, наприклад історію міста.

Вхід до більшості катакомб суворо заборонений. Однак вони і досі приваблюють любителів гострих відчуттів. Дехто забуває на поверхні найнеобхідніше: ліхтарі, батарейки, аптечки і, звичайно, карти.

Ален, офіцер поліції:

- Один хлопець спустився сюди з аркушем паперу і ручкою. Так він записував свій маршрут: наліво, направо, ще раз наліво… Весь аркуш він списав за годину!

Спускатися сюди без відповідного обладнання дуже небезпечно. Однак насамперед, це незаконно. Минулого року поліцейські видали порушникам понад тисячу повісток до суду.

Телепрограма