Французькі науковці створили робота, здатного жити власним життям
Зараз французи використовують сучасну техніку "на повну"! Тамтешні науковці взялися втілити фантастику у реальність. І створили робота, здатного жити своїм життям - самостійно приймати рішення та вчитися із власного досвіду. Для чого їм така дивина - дивіться далі.
Як і багато інших роботів, цей уміє бачити, чути й брати в руки предмети. Що відрізняє його від решти гуманоїдів та навпаки робить схожим на людей - це те, що він здатен запам'ятовувати події і навчатися із власного досвіду. Це уміння можна продемонструвати на простій грі: одна людина підіймає коробку, інша бере іграшку.
Пітер Форд-Доміні, керівник програми досліджень:
- Щойно робот побачив алгоритм наших дій. Зрозумів, що коли один підніме коробку, інший зможе взяти іграшку. Тепер він знає, що слід робити і сам може гратися.
Після того, як роботу запропонували зіграти, він запитує:
- Я візьму коробку, а ти бери іграшку. Так будемо грати?
Пітер Форд-Доміні, керівник програми досліджень:
- Робот демонструє, що він здатен мінятися ролями. Тобто він питає - роль якої людини він гратиме - першої чи другої.
Якщо раніше роботи були запрограмовані лише на певні алгоритми дій, то цьому потрібно взаємодіяти із невідомими досі предметами. І для цього людині-автомату потрібен певний життєвий досвід.
Пітер Форд-Доміні, керівник програми досліджень:
- Такий робот також можна використати для вивчення людської свідомості. Очевидно, власної свідомості він не має, але з іншого боку - примітивно мислить і запам'ятовує події. Тож філософське питання, що власне таке людська свідомість, потребує ретельнішого розгляду .
Науковці також сподіваються, що робот допоможе їм у дослідженні діяльності людського мозку.
Олександр Николишин, К1.