Головна Мапа сайту Контакти
RSS
24 вересня 2009
Один день. Світ

Завершується "парад" президентів на Генеральній асамблеї ООН

21:17

Завершується "парад" президентів на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку. Більшість світових лідерів уже виступили, своєї черги дочекався й український президент Віктор Ющенко. Пропри загальну спокійну атмосферу на Генасамблеї не обійшлося і без скандалів. За пристрастями у стінах штаб-квартири ООН спостерігав Олександр Николишин.

На 64-ту Генасамблею ООН цьогоріч приїхала рекордна, порівняно із попередніми роками, кількість президентів - аж 120. Першим виступив генсек ООН Пан Гі Мун.

Пан Гі Мун,  генеральний секретар ООН:

- Цього року ми маємо говорити про кілька криз: харчову, енергетичну, рецесію та пандемію грипу А. Усе це одночасно вдарило по нас. Люди усього світу чекають на відповідь. Тож зараз саме час об'єднати наші зусилля. Бути єдиними у намірах та діях.

Схожим був виступ і американського президента Барака Обами - він теж закликав до об'єднання. Загалом Асамблея проходила тихо і спокійно - доки на трибуну не вийшов лівійський лідер - Муаммар Каддафі.

Муаммар Каддафі, лідер Лівійської Джамахірії:

- Рада безпеки нині захищає феодалізм, політичний феодалізм - для її постійних членів. Вони змовилися проти нас. Ця організація має називатися не Рада безпеки, а Рада терору!

Далі розійшовся ще більше - сказав, що статут ООН на практиці не виконується. Спершу навіть надірвав примірник, а потім і взагалі викинув. Зал такі пристрасті сприйняв спокійно. Пізніше відреагував Гордон Браун.

Гордон Браун, прем'єр-міністр Великої Британії:

- Я тут стою, аби підтвердити хартію ООН, а не рвати її. Навпаки - закликаю кожну націю підтримувати її універсальні принципи.

Постраждала від запального виступу Каддафі й українська делегація. Через те, що лівійський лідер балакав півтори години замість запланованих 15-ти хвилин, президент Ющенко з'явився у залі на 2 години пізніше, ніж планувалося. Тож коли дістався трибуни, говорив про найбільш наболіле.

Віктор Ющенко, президент України:

- Ми твердо і категорично ставимо питання про вироблення єдиних і чітких підходів у боротьбі з піратами і захисту моряків. На наше переконання, саме Генеральна асамблея має виступити координаційним центром зусиль всіх спеціалізованих установ.

У Нью-Йорку ще й досі тривають виступи. Утім більшість учасників уже роз'їхалася. Хто додому, як наш Віктор Ющенко, а хто - на саміт Великої 20-тки - до Пітсбурга.

Олександр Николишин, К1.

Телепрограма