Польша забезпечена інвестиціями Евросоюзу
Ну, а наш західний сусід - Польща - від браку інвесторських грошей не страждає. Вона за сім років - з 2007 і до 2013-го - отримає від Євросоюзу 68 мільярдів євро. Витрачають ці кошти не лише на великі інвестиційні проекти, а й на боротьбу з безробіттям, соціальну допомогу, розвиток системи освіти та культури. Приклади вдалого залучення європейських коштів у найбільших польських містах - у сюжеті Тетяни Козирєвої.
Краків знайшов скарб - копатимуть під центральною площею міста. Аби збудувати тут підземний музей сучасного мистецтва, залучать майже вісімдесят мільйонів євро-інвестицій. Поки цей проект - лише на папері. Натомість модернізацію доріг та трамвайних колій уже частково реалізовано коштом Союзу.
Найбільшу суму єврокоштів Краків отримає 2010-го року. Зі слів влади міста, процедура залучення інвестицій - тривала і скрупульозна.
Один із чотирьох щасливчиків, якому випала честь приймати Євро-2012, Вроцлав нині активно лобіює інвестиції ЄС на підготовку до футбольного чемпіонату. Очевидно, перепаде ласий шмат на розвиток інфраструктури і містам-супутникам.
Тетяна Козирєва, журналіст:
- Центр спорту і рекреації у місті Дзерджонюв - один із лідерів серед кандидатів на тренувальну базу Євро -2012. Якщо за два місяці УЄФА затвердить його бюджет вартістю 1,5 мільйони євро, місто профінансує лише половину. Решту коштів планує отримувати від міністерства спорту Польщі та ЄС.
Відповідно до вимог УЄФА тут не вистачає тільки чотиризіркового готелю. Утім, на цьому Джерджонюв не зупиниться - використає шанс, аби профінансувати розбудову двох стадіонів та невеликих спортивних об'єктів.
Утім, незважаючи на ймовірний ризик, європейські інвестиції фактично дають Польщі шанс швидше досягнути рівня розвитку більш заможних членів ЄС.
Тетяна Козирєва, Вадим Ревун, К1.