31 грудня К1 покаже телевізійну версію культового фільму "Адмірал"
У суботу, 31 грудня, о 13:45 - на К1 одразу 10 серій поспіль телевізійного фільму "Адмірал". Це масштабна телевізійна версія гучної широкоекранної картини "Адмірал", що розповідає про останні роки життя Олександра Колчака. Творці телероману запропонують глядачам більш докладні сюжетні лінії і ретельно розкриті образи героїв. Режисер картини - Андрій Кравчук, у головних ролях Костянтин Хабенський та Єлизавета Боярська.
10 серій телевізійного фільму "Адмірал" - це 10 майже самостійних епізодів з життя "верховного правителя Росії" Олександра Колчака (Костянтин Хабенський) з 1916 по 1920 роки. Сюжет картини грунтується на історії допитів Колчака: у кожній серії він відповідає на питання чи згадує знакові події, що відбувалися в його життя у цей період. Кожна серія телероману - окремий закінчений епізод зі своєю темою і розв'язкою.
Як повідомив продюсер обох версій "Адмірала" Анатолій Максимов, телеверсія значно відрізняється від кінострічки: "У них взагалі небагато спільних епізодів, і здебільшого - це екшн сцени. У серіалі детальніше промальовані сюжетні лінії, яких не було у широкому варіанті. Також тут ретельніше виписані характери героїв: дружини Колчака - Софії (Ганна Ковальчук) і чоловіка Ганни Василівни - Сергія Тімірьова (Владислав Вєтров). Як на мене, у Ганни Ковальчук - це найкраща робота в кіно, дуже не хотілося спрощувати і скорочувати її роль". Та й до всього, у багатосерійному фільмі - інший фінал.
Анатолій Максимов підкреслив, що фільм про Колчака не є документальною драмою. "Ми робили історію про людину, з якою аудиторія може уособити себе. Ми працювали з героєм драми, якого ми придумали самі, він не був буквальним втіленням Колчака, який загинув за відомих обставин". Однак жодних фактів біографії творці картини спеціально не вигадували, мову героїв намагалися максимально відновити за листами, а військові битви - за відомими хроніками.
За кадром
У процесі роботи знімальна група зіткнулася з безліччю труднощів. Деякі зйомки, наприклад, на відкритій воді, в Росії не проводилися більше 20 років. Хвилі, сонце, вітер - усе ускладнювало роботу, зокрема і під час накладання комп'ютерної графіки.
"Той же "Титанік" знімали в басейні, а ми виходили у відкрите море на спеціально для цього створеній декорації, - зазначив продюсер. - Крім того, деякі сцени знімалися за 30-градусного морозу: камери і загримованих акторів доводилося відігрівати освітлювальними приладами.
Загалом над телепроектом працювали 5 років - саме стільки часу минуло від початкової ідеї до остаточного монтажу. Тільки рік пішов на підбір акторів, підготовчий період і репетиції. Унікальність цієї роботи полягає в тому, що це перший у світі досвід паралельних зйомок повнометражної картини і телеверсії як двох абсолютно різних проектів. В одній і тій же декорації знімали різні лінії сюжету, на різні відеокамери. До речі, в телеромані більше боїв, спецефектів, є й кінні баталії. Найдорожча сцена серіалу - морський бій, у якому було задіяно кілька кораблів. Щоб зняти 8 хвилин, знадобилося декілька тижнів", - розповідає Максимов.