Головна Мапа сайту Контакти
RSS

Новини каналу

8 кращих фільмів Стівена Спілберга

8 кращих фільмів Стівена Спілберга

7 листопада 2014 | 14:35

"Найдорожча залежність в світі - це не героїн, а кіно. Тому "колотися" у мене виходить не частіше, ніж раз на два роки"

(Стівен Спілберг)

Про цю велику людину в Голівуді кажуть: "Фільм може зняти будь-хто, але тільки Спілберг зробить з нього шедевр". Сьогодні ми публікуємо добірку кращих, на наш погляд, фільмів Стівена Спілберга і деякі висловлювання режисера про його "дітища".

1. "Список Шиндлера"

Драма про німецького бізнесмена Оскара Шиндлера, який врятував під час Голокосту більше тисячі польських євреїв.

Від гонорару за "Список Шиндлера" Стівен Спілберг відмовився на знак поваги до жертв Голокосту. На гроші, які фільм заробив у прокаті, режисер заснував фонд "Шоа", який займається збереженням документів, пов'язаних з геноцидом.

"Що я міг знати про Голокост? Я - американський єврей, народжений через рік після закінчення Другої світової війни? Я міг судити про те, що сталося з євреями під час фашизму, тільки зі слів бабусі та дідусі, які розповідали мені про те, що довелося пережити їхнім родичам і друзям. Пам'ятаю, коли мені було 4 роки, я сидів поруч з бабусею, яка вчила англійської мови євреїв, що переїхали до США з Угорщини. Саме вони показали мені номери, які нацисти присвоювали в'язням концтаборів. Тоді я зрозумів, що означають ці цифри на руках".

2. "Врятувати рядового Райана"


Друга світова війна. Після того, як три брати рядового Райана практично одночасно гинуть, командування приймає рішення відправити його на батьківщину. Однак, спершу рядового Райана необхідно знайти.

Всім головним виконавцям ролей в цьому фільмі довелося проходити армійські тренування. Виняток був зроблений лише для Мета Деймона, якому, незважаючи на те, що прізвище його героя було в назві фільму, все ж відводилася другорядна роль.

"Не варто сподіватися, що глядач по-справжньому "зрозумів" Холокост після "Списку Шиндлера" або глибоко відчує Другу світову війну після фільму "Врятувати рядового Райана". Але, можливо, після нього дехто почне задавати питання".

3. "Парк Юрського періоду"

Група вчених вирушає на острів, де в заповіднику мешкають клоновані динозаври. Проте, через жахливу помилку одного зі співробітників парку, тварини опиняються на волі.

Касові збори фільму перевищили 900 мільйонів доларів. Рекорд протримався більше чотирьох років і був побитий Джеймсом Камероном, який зняв "Титанік".

"Парком Юрського Періоду" я поклав початок ери комп'ютерної анімації. Небезпека якої полягає в тому, що режисери більш не намагаються пов'язати картинку з тим, що відбувається на екрані. Різниця між "Щелепами" (Jaws) і "Війною світів" (War of the Worlds) в тому, що сьогодні я повністю можу покластися на спецефекти. Тоді все було по-іншому. Я покладався на глядача, на його уяву. Думав, як і де розмістити камеру, щоб додати воді відчуття небезпеки. Сьогодні все набагато простіше. Ми можемо зробити комп'ютерну акулу, яка коштуватиме безліч грошей і ніколи не зламається. В результаті я б показував її в чотири рази частіше, ніж в оригінальному фільмі, і врешті-решт вона б набагато менше вражала та лякала глядача".

4. "Спіймай мене, якщо зможеш"


Історія блискучого афериста Френка Ебегнейла, який завдяки своєму розуму та везінню ніколи не сидів у в'язниці. Тільки от одного разу йому на хвіст сідає агент ФБР Карл Хенреті…

Справжній Френк Ебегнейл, який став прототипом головного героя і який написав колись книгу про свою бурхливу молодість, працював у Спілберга в цій картині консультантом і навіть знявся в епізодичній ролі. Кажуть, що ідею фільму Спілбергу подав Леонардо ді Капріо. Незважаючи на це, режисер спочатку хотів знімати в головній ролі Джоні Депа.

5. "Особлива думка", дивіться у неділю о 20:00 на К1!


Поліцейський відділ Precrime запобігає майбутнім злочинам за допомогою провидців. Коли ж провидці звинувачують головного співробітника відділу у вбивстві, яке незабаром має відбутися, йому доводиться тікати.

Схоже, що найближчим часом на нас чекає приємний сюрприз - Стівен Спілберг збирається повернути на екрани науково-фантастичний трилер "Особлива думка", перетворивши його на серіал.

"Що стосується фільму "Особлива думка", то кожна система різна, але мене дещо налякало існування якоїсь сили, яка спостерігає за всіма нами. Що трапиться, коли у нас з'явиться, нарешті, ключ до боротьби з тероризмом і ми зможемо почувати себе в безпеці? Чи можлива така величезна сила, яка змогла б запобігти 11 вересня? Що буде, якщо ми втратимо привілеї та особисту свободу, які захищають нас і наших дітей? Ми повинні зробити все, щоб цього не трапилося".

6. "Термінал"


Поки герой фільму летів з США до себе на батьківщину, в його країні стався державний переворот. Він не може потрапити додому, але і повернутися в Штати теж не може і змушений коротати свої дні й ночі в терміналі аеропорту.

Том Хенкс працював зі Спілбергом в чотирьох фільмах. За цей час вони з режисером дуже зблизилися. "Ми з ним настільки звикли один до одного, що не заважаємо один одному, навіть знаходячись в кімнаті з книгою в руках. Наші дружини - найкращі подруги, що нас особливо зблизило. Інколи ми разом вечеряємо в ресторані. Хоча, якби все залежало від мене та Стівена, ми б залишилися вдома дивитися телек",- розповів Хенкс в одному з інтерв'ю.

7. "Індіана Джонс і останній хрестовий похід"


Цього разу безстрашний археолог вирушає на пошуки Святого Грааля. Завдання нелегке, але впоратися з ним Індіані допомагає його батько професор Джонс.

Заради зйомок цього фільму Спілберг відмовився від роботи над "Людиною дощу".

"Про першого "Індіану Джонса" в 1980-ті мені всі говорили: де ваша аудиторія? Хто буде дивитися фільм про хлопця з 1930-х, який бігає в капелюсі та з батогом? З батогом! Він що, садомазохіст у вас? І чому він з коня стрибає на танк? І кого колише ковчег Завіту? Ніхто не знає, що це таке! П'ять студій відмовили нам з Джорджем Лукасом, коли ми прийшли до них з цією ідеєю. П'ять! Вони справді не розуміли, кому це треба в сучасному світі. І я це чую кожного разу, коли роблю щось нове".

8. "Щелепи"


Гігантська акула тероризує невелике курортне містечко. Протистояти їй збирається маленька, але дуже відважна експедиція.

Зйомки фільму проходили дуже важко. Сам Спілберг був упевнений, що це його останній фільм і жоден продюсер ніколи більше не виділить йому грошей на зйомки. Його нерви були на межі, він сам абсолютно пригнічений. Настільки, що навіть не прийшов на майданчик, коли знімали останню сцену. Коли фільм вийшов в прокат, він мав приголомшливий успіх, а збори від нього побили всі ймовірні рекорди. А Спілберг відтоді ніколи не приходить на зйомку останньої сцени фільму, бо вважає це доброю прикметою.

Телепрограма