11 найкращих новорічних і різдвяних мультфільмів
Ось і настав Новий рік. Головне свято року закінчилося, але це зовсім не привід прощатися з новорічним настроєм. Пропонуємо вам побалувати на канікулах своїх дітей, а заразом і себе, переглядом кращих зимових мультфільмів.
1. "Вартові легенд" - дивіться цієї неділі о 20:00 на К1!
Герої з різних дитячих казок - Санта Клаус, Зубна Фея, Великодній кролик, Пісочна Людина та Крижаний Джек - повинні об'єднатися для того, щоб протистояти злому духові Кромешнику та врятувати дитячі мрії.
В оригінальній версії герої мультфільму вийшли дуже інтернаціональні. Наприклад, лідер вартових Санта Клаус говорить з яскраво вираженим російським акцентом. Алеку Болдуїну, який озвучував Санту, довелося добряче попрацювати. А ось з австралійським акцентом Пасхального кролика у корінного австралійця Х’ю Джекмана ніяких проблем виникнути не могло. Дуже цікаво буде подивитися, яких особливостей набули персонажі "Вартових легенд" в українській версії мультика. Що ми і пропонуємо вам зробити в неділю, 4 січня нового 2015 року на каналі К1.
2. "Зима в Простоквашино"
Хіба є краще місце для зустрічі Нового року, ніж Простоквашино? Цього разу абсолютно всі герої мультфільму згодні з цим твердженням.
Найяскравішим персонажем мультфільму, мабуть, став Кіт Матроскін. Здебільшого, завдяки приголомшливій озвучці Олега Табакова. До речі, пізніше Табаков озвучував кота Гарфілда в російській версії мультфільму, і всі очікували, що це буде повторенням Матроскіна. Однак, Олегу Павловичу вдалося створити зовсім інший образ. За словами Табакова, він навмисне взявся за цю роботу, щоб продемонструвати, що справжній професіонал може зробити багато різних котів, якщо ці коти мають чітко виражений людський характер.
3. "Різдвяна історія"
Ебенезер Скрудж неймовірно багатий і такий же неймовірно скупий. Щоб змусити його переглянути ставлення до життя, потрібно, щонайменше, диво.
"Різдвяна історія" - це абсолютно незвичайний мультфільм, адже в ньому актори не лише озвучують намальованих персонажів, а й насправді їх грають. Досягається це за допомогою технології, яка називається "захоплення руху". Суть її полягає в тому, що на актора одягається костюм з датчиками, він грає свою роль, а датчики фіксують його рухи та міміку й передають їх комп'ютерній програмі. На основі цих даних і створюється анімація персонажа. Ну як не захоплюватися дивами сучасної техніки?!
4. "Секретна служба Санта Клауса"
І як же це Санта Клаусу вдається розвезти за одну ніч подарунки всім дітлахам світу? Без помічників тут вже точно не обійтися.
В оригінальній версії мультфільму сина Санта Клауса Стіва озвучує загальний улюбленець Х'ю Лорі. За словами режисера Сари Сміт: "Х'ю озвучив свого героя просто неповторно. Персонаж вийшов прикольний і трохи самозакоханий. Х'ю перейнявся самою суттю характеру Стіва". Сам же Лорі вважає, що "Стів ставиться до себе надто серйозно. Він навіть сміється не до ладу, тому що з почуттям гумору у нього явні проблеми. Але, що й казати, з усіма таке трапляється. Він - цілком профпридатний хлопець, у якого є чітка програма з модернізації та поліпшення операції "Різдво".
5. "Падав торішній сніг"
В одній пластиліновій місцевості, жив та був... орел-чоловік! Щоправда він не вимовляв деякі букви і цифри, та й робітник був... угу, саме так. Зате він дуже полюбляв побайдикувати; добре, що дружина у нього була сувора та авторитетна. І ось одного разу під Новий рік послала вона його за ялинкою...
Свого часу мультфільм "Падав торішній сніг" піддався дуже жорсткій радянській цензурі. "Під час здачі "Снігу" у мене був передінфарктний стан, - згадував режисер Олександр Татарський. - Мені заявили, що я нешанобливо ставлюся до росіян: у вас лише один герой - російський мужик, і той ідіот!".
6. "Лускунчик"
Колись давно мишача королева зачарувала маленького принца, і він перетворився на лускунчика - іграшку для розколювання горіхів. Минуло багато років і ось у принца-лускунчика з'являється шанс зняти закляття і заслужити любов доброї та прекрасної дівчини.
Мультфільм знятий в незвичайному жанрі - це свого роду мультиплікаційний балет. Режисер Борис Степанцев спочатку не міг вирішити, що ж має бути в основі - сюжет Гофмана або музика Чайковського? В результаті, він зупинився на другому варіанті і, відштовхуючись від музичного супроводу, трохи змінив сюжет.
7. "Полярний експрес"
Маленький хлопчик, який не вірить в Санта Клауса, напередодні Різдва несподівано отримує можливість поїхати до нього в гості на чарівному потязі з красивою назвою "Полярний експрес".
На початку мультфільму кондуктор оголошує зупинку "1134, Едбрук". Це справжня адреса будинку, в якому режисер Роберт Земекіс мешкав у дитинстві. Знаходиться він у південній частині Чикаго, в районі з гарною назвою Роузленд - "земля троянд".
8. "Льодовиковий період: Гігантське Різдво"
Цього разу герої мультфільму вирушають до Північного Полюсу на зустріч з самим Сантою. Однак, доля повертається так, що під загрозою опиняється Різдво у всьому світі. І друзям потрібно це терміново виправляти.
Мультфільм вийшов на екрани в листопаді 2011 року і був показаний на каналі FOX. Його подивилися більше семи мільйонів глядачів, через що він опинився на другому місці в рейтингу передач, які були переглянуті найбільше. Поступився він лише "Теорії великого вибуху".
9. "Красуня і чудовисько: Дивовижне Різдво"
Продовження казкової історії красуні Бель та зачарованого принца. Виявляється, у їхньому житті вже було одне Різдво, під час якого відбувалися абсолютно неймовірні події.
Робоча назва мультфільму "Beauty & The Beast: A Christmas Belle" була своєрідною грою слів: ім'я головної героїні Бель англійською мовою співзвучно з "bell" - "дзвін", тому його можна було прочитати як "Різдво Бель", і як "Різдвяні дзвони".
10. "Шрек Мороз, зелений ніс"
Прийшов час Різдва і Шрек хоче влаштувати для своєї родини ідеальне свято. Тільки от це не так вже й легко, коли в тебе такі невгамовні друзі як Осел і Кіт у чоботях.
А ви знаєте, що у Шрека існував реальний прототип? Звали цю людину Моріс Тій’є, він був відомим французьким рестлером, родом з Росії. У 20 років Моріс захворів на рідкісну хворобу - акромегалію, в результаті якої кістки стають товщими та розростаються. Моріс був дуже освіченою і цікавою людиною, говорив на 14 мовах, і до своєї зовнішності ставився з гумором. Одного разу він навіть фотографувався поруч з фігурами неандертальців, схожість з якими його, імовірно, розважила.
11. "Умка"
Біле ведмежа Умка живе серед безкраїх арктичних просторів. У нього є добра та розважлива мама-ведмедиця, але Умка дуже хоче подружитися ще з ким-небудь.
"Колискова Ведмедиці" з мультфільму "Умка" стала практично гімном всіх колискових пісень. Виконала її відома радянська співачка Аїда Ведіщева. Вона ж подарувала нам такі пісні як "Пісенька про ведмедів", "Лісовий олень", "Допоможи мені". Щоправда, в 80-ті роки Ведіщева з родиною емігрувала до Штатів, після чого радувала своїм голосом вже заокеанських слухачів.