Головна Мапа сайту Контакти
RSS

Новини каналу

Найзагадковіші кіногерої. 10 найкращих фільмів, герої яких носять маску

Найзагадковіші кіногерої. 10 найкращих фільмів, герої яких носять маску

6 лютого 2015 | 17:35

"Ніхто не цікавився мною, поки я не вдягнув маску"
(Х/ф "Темний лицар повертається")

Герої в масках завжди неймовірно привабливі, втім, як і все таємниче. Вони зацікавлюють, інтригують, заворожують. Сьогодні в нашій добірці десять найвідоміших кіногероїв, у яких є щось спільне - всі вони носять маску.

1. "Фантом" - дивіться у неділю о 20:00 на К1!

Шляхетний герой у масці протистоїть підступному злочинцю, який прагне заволодіти світом. Але на кону не тільки доля світу, але й кохання прекрасної дами.

У далекому 1536 році біля берегів африканської країни Бенгалли пірати напали на торговельне судно і перебили всю команду. Однак, синові капітана вдалося врятуватися, і він присягнувся присвятити своє життя боротьбі з піратством, жадібністю, жорстокістю та несправедливістю. Так починається історія безстрашного і непереможного захисника слабких і борця за справедливість. У нього багато псевдонімів - Привид, який ходить по землі, Людина, яка ніколи не помре, Вартовий східної темряви, Містер Уокер, але ми знаємо його під ім'ям Фантом.

2. Трилогія про Бетмена ("Бетмен: Початок", "Темний лицар", "Темний лицар повертається")

Батьків восьмирічного Брюса Уейна вбивають просто у нього на очах, проте, вбивці залишаються безкарними. Брюс виростає і вирішує сам стати супергероєм, який відновить в місті порядок і справедливість.

Цікаво, що за десять років до того, як отримати роль Бетмена у фільмі Нолана, Крістіан Бейл претендував на роль Робіна у картині Джоела Шумахера "Бетмен і Робін", але не отримав її. До речі, фільм Шумахера провалився в прокаті, а Бейл, як ми знаємо, отримав набагато кращу роль, але образа, мабуть, залишилася - він висунув умову, щоб у картинах про Темного лицаря Робіна не було зовсім.

3. "Зоряні війни" - Дарт Вейдер

Фантастична сага про життя Енакіна Скайуокера, його становлення як провідника Сили, перехід на Темну сторону і подальшу спокуту. Навряд чи хтось не бачив цей фільм, але на всяк випадок уточнимо, що Дарт Вейдер - це ім'я, яке він взяв собі на Темній стороні.

В оригінальній трилогії "Зоряних воєн" роль Дарта Вейдера виконав англійський актор, бодібілдер і важкоатлет Девід Проуз. А ось озвучити Вейдера Джордж Лукас Проузу не довірив, бо той мав сильний британський акцент. Тому герой говорить голосом іншого актора - Джеймса Ерла Джонсона. Проуз був цим не задоволений, та й в цілому відносини з Лукасом у них склалися досить натягнуті. В одному з інтерв'ю актор дуже негативно відгукнувся про творця "Зоряних воєн". Ображений Лукас заборонив Проузу з'являтися на будь-яких тематичних заходах, що мають відношення до "Зоряних воєн".

4. "Маска Зорро"

Шляхетний розбійник, одягнений у все чорне і з чорною маскою на обличчі, захищає простих людей від свавілля влади та багатіїв.

Вважається, що Антоніо Бандерас став першим іспанцем, який зіграв Зорро в кіно, за всі 80 років його існування (існування не кіно, зрозуміло, а самого Зорро). Однак, це насправді не так. До нього Зорро вже зіграли Хосе Суарес у фільмі "Гора беззаконня" у 1953 році та Карлос Квіні в цілих трьох фільмах про пригоди шляхетного розбійника, які вийшли на екрани в Іспанії на початку 70-тих років.

5. "Самотній рейнджер"

Простий техаський рейнджер Джон Рід стає легендарним месником у масці. Разом зі своїм новим напарником індіанцем Тінто він протистоїть корупції та беззаконню.

У Самотнього рейнджера існує свій власний кодекс честі і правил поведінки. Він ніколи не знімає маску, не використовує сленгові та жаргонні слова, не п'є, не курить, не вбиває своїх ворогів, а якщо і стріляє то лише для того, щоб їх обеззброїти. Режисер Гор Вербінськи розповідає, що затвердив Армі Хамера на роль Самотнього рейнджера через його невиправний оптимізм: "У ньому немає ні краплі цинізму чи занудства. Він закінчений і невиправний оптиміст. Він ідеально підходив на роль героя з такими старомодними ідеалами".

6. "Маска"

Скромний і сором'язливий клерк Стенлі Іпкіс стає власником чарівної маски. Одягаючи її він перетворюється на супергероя та наводить жах на злочинців.

Режисер фільму Чак Рассел зізнався, що завдяки Джиму Керрі вдалося заощадити купу грошей на спецефектах. Рухи актора були настільки гнучкими і "мультяшними", що їх не треба було додатково відцифровувати. Втім, для самого Керрі цей фільм став кращим у світі піаром - саме після нього гонорари актора почали зростати в геометричній прогресії. Якщо за "Маску" він отримав 450 тис. доларів, то вже за свій наступний фільм "Тупий і ще тупіший" - 7 мільйонів.

7. "Привид опери"

Юна оперна співачка Крістіна стає об'єктом пристрасті таємничого незнайомця в масці.

Першим, хто хотів зіграти роль Привида в кіно, був ні хто інший, як сам король поп-музики Майкл Джексон. Було це ще в далекому 1988 році, коли мюзикл вперше поставили на Бродвеї. Джексон ходив на нього кілька разів, тому що був великим шанувальником Ендрю Лойда Вебера. Одного разу після вистави він зайшов до композитора за лаштунки і сказав, що із задоволенням зіграв би головного героя в кіно. Незважаючи на те, що Вебер і сам захоплювався творчістю Джексона, він все ж не наважився тоді на такий сміливий крок, як екранізація мюзиклу. Для цього йому знадобилося 16 років, і лише в 2004-му на екрани вийшов фільм "Привид опери" з Джерардом Батлером у головній ролі.

8. "Людина-павук"

Звичайний хлопець Пітер Паркер після укусу гігантського павука отримує надприродні здібності, які він вирішує використовувати для захисту слабких.

У 1962 році Стен Лі прийшов до Мартіна Гудмена, головного редактора Marvel Comics, і розповів, що у нього є ідея створити нового персонажа. За словами Стена Лі Гудмен і чути не хотів про нього: "Він назвав мені тисячу причин, чому Людина-павук ніколи не буде популярною. Ніхто не любить павуків, та й як підліток може бути супергероєм? Я сказав, що хочу зробити героя людяним, щоб він робив помилки, долав труднощі, переймався, сварився зі своєю дівчиною тощо, як усі нормальні люди. Гудмен похитав головою і сказав, що я, напевно, псих". Всього лише через рік комікс про людину-павука став найприбутковішою серією Marvel, а сам герой - загальним улюбленцем.

9. "V - значить вендета"

Таємничий чоловік у масці веде підпільну боротьбу проти жорстокої диктатури і свавілля влади.

Після виходу фільму на екрани маска Гая Фокса стала одним з головних символів західних рухів опору, а також одним з найвідоміших мемів у інтернеті. Справжній Гай Фокс був одним з учасників Порохової змови - замаху на англійського короля Якова I в 1605 році. Фокс був заарештований і під тортурами видав інших учасників змови. Однак, творці фільму зображують його не як зрадника і злочинця, а як людину, що кинула виклик владі і відстоювала свої переконання. Саме тому шляхетний головний герой скрізь з'являється в масці Гая Фокса.


10. Мультсеріал "Чорний плащ"

Загадковий супергерой-селезень на прізвисько Чорний плащ і його помічники ведуть боротьбу з лиходіями, які тримають у страху все місто.

Офіційний слоган серіалу "Нумо, від гвинта!" в оригінальній версії звучить як "Let's get dangerous!" (Щось на кшталт "вперед, до небезпеки!"). Але як його тільки не перекладали іншими мовами! "Я схоплю їх в одну мить!", "Ризикнемо своїми перами", "Зроби це, качко!", "Пісня маски буде страшною".

Телепрограма