Головна Мапа сайту Контакти
RSS

Новини каналу

10 кращих мультфільмів про котів

10 кращих мультфільмів про котів

20 березня 2015 | 12:09

"- У нього там такий кіт є, до якого тобі рости і рости.
Він за ним - як за кам'яною стіною.
 - Да-а-а... Був би у мене такий кіт - я, можливо, і не одружився б ніколи..."
(с) М/ф "Канікули в Простоквашино"

Перший мультяшний кіт з'явився у 1919 році. Звали його Фелікс, і він був справжньою зіркою німого кіно. З тих пір пройшло майже 100 років, і яких тільки котів за цей час не вигадали мультиплікатори! Сьогодні ми хочемо розповісти про найулюбленіших.

1. "Кіт у чоботях". Дивіться у неділю о 20:20 на К1!
Виявляється, ще до зустрічі зі Шреком і Ослом, життя Кота у чоботях було досить цікавим. З роллю благородного розбійника і захисника слабких наш герой впорався блискуче.

Кота у чоботях вигадав французький казкар Шарль Перро у 1657 році. Історія хитромудрого кота вийшла у збірнику казок Шарля Перро "Казки Матінки Гуски". Цей збірник мав шалений успіх, який, мабуть, можна порівняти з сучасним успіхом серії книг про Гаррі Поттера. Французькі аристократи не лише зачитувались казками Перро, але і почали складати власні. Найвідомішою з казок, що виникли під впливом Шарля Перро, стала казка "Красуня і чудовисько", написана француженкою мадам де Вільньов.

2. "Том і Джеррі"
Кіт Том всіма силами намагається зловити мишеня Джеррі, але зробити це не так вже й легко. До того ж у важку хвилину виявляється, що навіть закляті вороги можуть стати друзями і допомагати один одному.

У 2002 році іменами Тома і Джеррі назвали два космічні супутники, що літають навколо Землі один за одним. Коли перший супутник підлітає до місця з підвищеною гравітацією, він починає летіти швидше, і віддаляється від іншого. Пізніше те ж саме відбувається з другим супутником, і початкова відстань між ними відновлюється. Створюється враження, що другий супутник немов женеться за першим, як це постійно відбувається в мультфільмі з Томом і Джеррі.

3. "Троє з Простоквашино"
Зустріч з практичним котом Матроскіним кардинально змінює життя хлопчика Федора. Друзі вирішують почати самостійне життя.

Одного разу в одній з телевікторин було задане таке запитання: "Василь Стрельников, ведучий каналу MTV, озвучував багато мультфільми, наприклад, "Таємницю третьої планети" і "Ну, постривай!". Для багатьох стане несподіванкою, що саме Стрельников озвучував кота Матроскіна в "Канікулах у Простоквашино". У чому ж полягала специфіка роботи Василя Стрельникова в перерахованих мультфільмах?". Інформація про те, що Матроскіна озвучував Василь Стрельников, здивувала багатьох - адже добре відомо, що Матроскін говорить голосом Олега Табакова. Як же так? А пояснюється все досить просто - Стрельников дублював мультфільми англійською мовою.

4. "Кіт Леопольд"
Доброму коту Леопольду постійно дошкуляють миші-хулігани. Але, здається, що похитнути терпіння мудрого кота просто неможливо.

А ось коту Леопольду подарували свій голос цілих чотири чудових актори - Андрій Миронов, Геннадій Хазанов, Олександр Калягін і Всеволод Абдулов. Втім, так як більше половини серій озвучував Калягін, образ Леопольда асоціюється в першу чергу з ним. А ім'я для кота вигадав син сценариста Аркадія Хайта. Хлопчик знаходився під враженням від фільму "Невловимі месники", одного з героїв якого звали Леопольд Кудасов.

5. "Коти-аристократи"
Заможна господиня кошачої сімейки обожнює своїх вихованців і залишає їм увесь свій спадок. Однак, злий дворецький хоче сам отримати гроші, і він викрадає котів.

Оригінальна назва мультфільму - "The AristoCats", що є симбіозом слів "коти" і "аристократи", а українською мовою вона може бути перекладена як щось на кшталт "АристоКоти". "Коти-аристократи" став останнім диснеївським мультфільмом, створення якого ухвалив особисто Уолт Дисней, і першим фільмом студії, повністю змонтованим після його смерті.

6. "Кошеня на ім'я Гав"
Кошеня з незвичайним ім'ям Гав шукає своє місце під сонцем. Він заводить дружбу з цуценятком Шариком і потрапляє у безліч різних пригод.

Автор кошеняти Гава - письменник Григорій Остер, якого всі знають в першу чергу завдяки його "Шкідливим порадам". За задумом Остера, Гав мав бути рудим і безпородним. Але мультиплікатор Леонід Шварцман вирішив зробити героя більш аристократичним, зробивши його схожим на сіамського кота.

7. "Справжній Гарфілд"
Кіт Гарфілд - зірка коміксів. Він мріє про реальний світ, та коли його мрії збуваються і він туди потрапляє, виявляє, що реальний світ не такий чудовий, як йому здавалося.

Багато хто думає, що своє ім'я Гарфілд отримав на честь американського президента Джеймса Абрама Гарфілда. Однак насправді, кіт не має ніякого відношення до цього політичного діяча. Творець Гарфілда художник Джим Девіс назвав його на честь свого дідуся Джейса Гарфілда. Девіс також наділив свого героя деяким рисами характеру свого пращура, наприклад, такими як обережність, жадібність і саркастичність.

8. "Котячий дім"
Заможна тітка-кішка проганяє бідних племінників-кошенят, обравши товариство своїх більш забезпечених знайомих. Однак, у важку хвилину виявляється, що допомогти їй готові зовсім не ті, на кого вона розраховувала.

Автор "Котячого дому" Самуїл Якович Маршак - один з найулюбленіших дитячих письменників у нашій країні. Але його добре знають і люблять не лише на батьківщині, а й за її межами. Книги Маршака читають у багатьох країнах. Можливо, не всі знають, але Маршак був ще й чудовим перекладачем. За свої прекрасні переклади поезії шотландського поета Роберта Бернса він був удостоєний звання почесного мешканця Шотландії.

9. "Аліса в країні чудес"
Юна фантазерка і мрійниця Аліса потрапляє до чарівної країни, де зустрічає безліч незвичайних персонажів.

Власне кажучи, "Алісу" важко назвати мультфільмом про котів, але не згадати в нашій добірці такого персонажа як Чеширський кіт ми просто не могли. Самого кота вигадав Льюїс Керролл, але вираз "посміхатися, наче чеширський кіт" з'явивя набагато раніше. Звідки він узявся точно невідомо, подейкують, він пов'язаний з тим, що мешканці графства Чешир, звідки родом і сам Керролл, робили головки сиру у формі усміхнених котів. Особисто ми погано уявляємо, як сир може бути у формі усміхненого кота. А ось біографи Керролла кажуть, що така версія цілком у дусі письменника - в цьому випадку можна припустити, що кіт з сиру може з'їсти щура, який з'їв сир.

10. "Looney Tunes"
Мультиплікаційний серіал, в якому задіяні безліч персонажів, з якими постійно відбуваються захоплюючі історії.

Один з головних персонажів мультсеріалу - кіт Сильвестр, який постійно намагається зловити канарку Твітті. Вперше Сильвестр і Твітті з'являються на екрані разом в серії під назвою "Tweetie Pie" ("Пиріг з Твітті") у 1947 році. Цей мультфільм приніс компанії Warner Brothers перший "Оскар" за анімаційний фільм.

Телепрограма