Головна Мапа сайту Контакти
RSS

Новини каналу

10 кращих фільмів про кунг-фу

10 кращих фільмів про кунг-фу

10 квітня 2015 | 14:23

"Майстрами кунг-фу не народжуються,
майстрами кунг-фу стають"
(с) М/ф "Кунг-фу Панда"

Якщо ви не захоплюєтеся східними єдиноборствами, то, можливо, ви не знаєте, що кунг-фу - це не якийсь певний стиль боротьби, кунг-фу - це китайські бойові мистецтва в цілому. Китайські бойові мистецтва існують вже багато сторіч, але широко відомими у нашій країні та на Заході вони стали в кінці минулого сторіччя завдяки кінематографу. Саме тоді з'явилися фільми за участю Брюса Лі, Джекі Чана і Джета Лі. А найчарівніших майстрів кунг-фу нам подарувала кілька років тому компанія Dream Works. Сьогодні ми пропонуємо вам згадати найкращі фільми у цьому жанрі.
 

1. "Кунг фу Панда 2". Дивіться у неділю о 20:00 на К1!
У другій частині мультфільму По та його друзі повинні захистити Китай від лихого і підступного лорда Шеня, який хоче захопити владу в країну за допомогою вогнепальної зброї.

У кунг-фу існує сотні стилів і напрямків, і після перегляду "Панди" ви будете набагато краще розбиратися у п'яти з них. Творці мультфільму вигадали оригінальний хід - у кожного з героїв Несамовитої п'ятірки є свій власний стиль боротьби. Тигриця використовує стиль Кіготь тигра, Майстер Журавель - стиль Фудзянского білого журавля, Майстер Мавпа - стиль Мавпи, Майстер Богомол - стиль Північного Богомола, Майстер Гадюка - стиль Змії. А дивлячись на те, як майстерно По "обробляє" своїх ворогів, ми можемо побасити ефективність стилю Медведя.
Після приголомшуючого успіху першої частини фільму, команда Dream Works на чолі з Джеффрі Катценбергом вирушила до китайського міста Ченду, в якому знаходиться природний заповідник великих панд, щоб побачити бамбукових ведмедиків в природньому для них середовищі і ближче познайомитися з китайською культурою в цілому. Саме тому друга частина мультфільму вийшла ще більш реалістичною, ніж перша. Цікаво, чим нас порадують творці у третій частині фільму? Нагадаємо, що її вихід запланований на 18 березня 2016 року, так що нам залишилося почекати всього лише рік.

2. "Закусочна на колесах"
Здавалося б, що може бути незвичайного в житті власників фургончика, які продають випивку та їжу? Але, це тільки на перший погляд. Насправді їхнє життя сповнене різноманітних подій - кохання, афери, божевільні перегони, поєдинки з запеклими ворогами.

У фільмі є епізод, у якому герой Джекі Чана вступає у поєдинок зі злочинцем, якого грає знаменитий американський кікбоксер Бенні Уркідес. Незважаючи на те, що фільм знімали 30 років тому, ця сцена досі вважається найкращою бойовою сценою в історії кіно. Втім, чи варто дивуватися, адже зараз ефект видовищності у кіно досягається здебільшого за рахунок комп'ютерних технологій, а тоді творці могли покластися лише на реальну майстерність акторів. Цікаво, що Бенні Уркідес до зйомок у фільмі взагалі не знав, хто такий Джекі Чан. Що, втім, не завадило їм подружитися, а пізніше знятися разом ще в одному фільмі - "Дракони назавжди".

3. "Молодий майстер"
Дракон і Тигр - брати, які навчаються у школі кунг-фу. Тигр зраджує свого вчителя і його з ганьбою виганяють зі школи. Дракон вирушає в дорогу, щоб знайти і повернути свого брата.

Шанувальники Джекі Чана певно знають, що він не тільки знімається у фільмах, а ще й співає. Актор часто виконує пісні для своїх фільмів, і з 80-х років навіть випускає альбоми. А ось найперша пісня у його виконанні "Kung Fu Fighting Man" прозвучала саме у фільмі "Молодий майстер". Також широко відомо, що з Джекі Чаном на знімальному майданчику постійно трапляються якісь нещасні випадки. Про це навіть сам актор якось пожартував: "Я міг би стати найвідомішим у світі лікарем, а став найвідомішим у світі пацієнтом". Не став винятком і "Молодий майстер" - під час зйомок фільму Джекі Чану зламали ніс.

4. "Кулак люті"
Початок 20 сторіччя, окупований японськими військами Шанхай. Майстер бойових мистецтв Чень Чжень дізнається про те, що його вчитель був жорстоко вбитий за наказом японців. Тепер він повинен помститися за смерть наставника.

Як тільки чуєш назву цього фільму, перед очима одразу ж виникає образ Брюса Лі. А от про те, що в цьому фільмі знімався ще один улюблений актор, можливо, знають не всі. Одну з епізодичних ролей у фільмі виконав Джекі Чан. Крім цього, він був дублером актора, який грав японського лиходія, і саме він отримав знаменитий удар Брюса Лі ногою в польоті. Бідоласі й тут не пощастило - Брюс Лі трохи не розрахував силу удару, і Джекі Чан відлетів далі, ніж планувалося, впавши з великої висоти.

5. "Вихід Дракона"
Шаоліньского монаха Лі запрошують взяти участь в бійцівському турнірі. Однак, з'ясовується, що організатор турніру - злочинець, і поліція звертається до Лі по допомогу.

Роль у цьому фільмі вважається найкращою роботою Брюса Лі в кіно. До того ж слід врахувати, що робота над фільмом далася акторові дуже важко, йому доводилося багато разів перегравати сцени боїв, якщо хтось із його партнерів пропускав репліки і робив помилкові руху. Від перевтоми він сильно схуд, у нього з'явився сильний біль у спині, почалося безсоння. Можливо, що під час зйомок він уже був серйозно хворий - через кілька місяців лікарі виявили у нього пухлину мозку. Це з'ясувалося після того, як актор раптово знепритомнів і був госпіталізований. А ще через два місяці стався рецидив. Брюс Лі помер від набряку мозку всього лише за шість днів до виходу на екрани свого найкращого й останнього фільму.

6. "Заборонене царство"
Американський підліток Джейсон, який пристрасно захоплюється кунг-фу, знаходить чарівний Шест Царя Мавп і опиняється у Забороненому царстві.

Фільм примітний тим, що в ньому знялися одразу дві найяскравіші зірки бойових мистецтв - Джекі Чан і Джет Лі. За словами Джекі Чана, робота в цьому фільмі була для нього простою і легкою. "Я ще не зустрічав людини, з якою у нас настільки збігалися рухи, ритми і природні реакції. Найчастіше сцени боїв доводиться перезнімати десятки разів, щоб досягти такої гармонії. Але з Джетом це відбувалося моментально. Мені було неймовірно комфортно працювати з ним".

7. "Розбірки в стилі кунг-фу"
Китай, 40-ві роки XX сторіччя. Молодий шахрай-невдаха не нехтує жодними засобами, щоб здобути гроші. Після однієї зі своїх вилазок, Сін привертає до себе увагу гангстерської банди, якій належить все місто.

У 90-х роках минулого сторіччя Стівен Чоу був на азіатському ринку майже таким відомим, як і Джекі Чан. Тим часом, ім'я Джекі Чана вже щосили гриміло на Заході, а ось про Стівена Чоу там взагалі ніхто не чув. Вперше про Чоу заговорили після виходу фільму "Шаоліньский футбол". Але справжнім проривом для гонконгського актора стали "Розбірки в стилі кунг-фу". Фільм став найкасовішим іноземним фільмом 2005 року в Штатах і отримав безліч нагород.

8. "Карате-пацан"
12-річний американський хлопчик Дре зі своєю матір'ю переїжджає жити до Далекого Пекіну. Там до нього починає чіплятися ватажок банди хуліганів, який володіє прийомами кунг-фу. На щастя для Дре, у нього з'являється вчитель - майстер бойових мистецтв Хан.

Партнером Джекі Чана в цьому фільмі став син Уїлла Сміта - Джейден. У юного актора і його старшого наставника склалася дуже теплі стосунки, схожі на ті, які пов'язують їхніх героїв у фільмі. Режисер фільму Харольд Цварт розповідав про те, як одного разу в перерві між зйомками він побачив Джекі та Джейдена, які сидять на березі річки і кидають камінці у воду. "Це був неймовірно зворушливий момент, я тоді подумав, що якби в мої 11 років мені випала нагода ось так посидіти поруч з Джекі Чаном, я б помер від щастя".

9. "Честь дракона"
Молодий таєць на ім’я Кхам вирушає до Австралії, щоб знайти людей, які викрали слонів у його родини, і помститися їм.

Головну роль у цьому фільмі виконав тайський актор Тоні Джа. Батьки Тоні також займалися розведенням слонів, тому ця тема йому дуже близька. З дитинства хлопчик обожнював фільми за участю Брюса Лі, Джекі Чана та Джета Лі. Мріючи стати схожим на своїх кумирів, він почав займатися східними єдиноборствами. Він міг годинами відпрацьовувати удари, які побачив у фільмі. А свою неймовірну стрибучість Тоні розвинув, застрибуючи на спини двох слоненят. Слони росли, а разом з цим удосконалювалась і майстерність юнаки, адже він стрибав все вище і вище. Для фільму Тоні винайшов абсолютно новий стиль боротьби, який він назвав "Муай Котчасан", в основі якого - рухи слонів.

10."Хон Гіль Дон"
Хон Гіль Дон - незаконнонароджений син корейського аристократа і бідної наложниці. З дитинства хлопчик задається питаннями про те, чому в світі так багато несправедливості. Юнак виростає і стає захисником простих людей.

Навряд чи сьогодні хтось чув про цей фільм, а тим часом у далекому 1986 році він був культовим у нашій країні. Багато молодих людей в кінці 80-х років почали захоплюватися східними єдиноборствами саме під впливом цього фільму. Справа в тому, що це був перший азіатський бойовик, який офіційно показували у радянських кінотеатрах (відеосалони з'явилися пізніше). Тому немає нічого дивного у тому, що фільм справив таке сильне враження на підлітків. Сам же Хон Гіль Дон - легендарна особистість для корейців, це свого роду корейський Робін Гуд. У цій країні його іменем називають людину, яка допомагає слабким і знедоленим.

Телепрограма