Головна Мапа сайту Контакти
RSS

Новини каналу

"Зоряні війни" і не тільки. Кращі фільми 2015 року

"Зоряні війни" і не тільки. Кращі фільми 2015 року

15 січня 2016 | 11:47

Ось і закінчився 2015 рік. Саме час подумати над тим, що було в ньому хорошого і приносило нам радість. Підводячи підсумки, сьогодні ми згадуємо все найкраще, що було створено в минулому році кінематографістами. Пропонуємо і вам ознайомитися з нашим рейтингом і перевірити, чи всі фільми з нього ви вже встигли подивитися.

1. "Зоряні війни. Пробудження сили"

Події у фільмі відбуваються через 30 років після смерті Дарта Вейдера. Галактика, як і раніше, в небезпеці, а Люк Скайвокер, останній джедай, безслідно зник.

Незважаючи на те, що фільм вийшов у прокат нещодавно, він вже побив всі можливі касові рекорди. У день прем'єри картина зібрала 57 мільйонів доларів, збори за перший вікенд склали 529 мільйонів, і це далеко кінець. Голлівудські аналітики припускають, що за час прокату сьомої частини "Зоряних воєн" глядачі розщедряться не менш ніж на 3 млрд доларів. На сьогоднішній день стільки в прокаті збирав лише найкасовіший блокбастер всіх часів і народів - "Аватар".

2. "Думками навиворіт"

У голові 11-річної дівчинки Райлі Андерсон живуть п'ять звичайних людських емоцій: Радість, Смуток, Гнів, Страх і Огида. Глядачам мультфільму випадає унікальний шанс побачити їхні життя зсередини.

Ідея створення фільму спала на думку режисерові Пітеру Докеру, коли він замислився над тим, чому люди сміються без причини або наспівують пісеньки собі під ніс. Для кожної емоції у Докера було певне зерно образу. Для радості це була зірочка, для смутку - сльоза, для гніву - цеглина, для страху - натягнутий нерв. А ось огида у нього, як виявилося, асоціювалася з броколі, яку він терпіти не може.

3. "Шалений Макс: Дорога люті"

Після падіння цивілізації мандрівник-одинак Макс Рокотанскі приєднується до групи жінок, які втекли з гарему диктатора. Разом вони намагаються дістатися до родючих Зелених Земель.

На створення цього фільму пішло майже 25 років. Робота над ним розпочалася ще у 1997 році, але постійно виникали якісь труднощі - спочатку брак фінансування, потім зйомки відклали через події 11 вересня 2001 року, пізніше студія вирішила, що знімати кіно в Намібії просто небезпечно. Через те, що зйомки були відкладені на такий тривалий час, у фільмі вже не міг зніматися Мел Гібсон, і на роль Макса режисер Джордж Міллер запросив Тома Харді. За словами Міллера, під час першої ж зустрічі з Харді, він одразу зрозумів, що саме цей актор ідеально підходить для ролі: "Я відчув себе точно так, як 30 років тому, коли до кімнати зайшов Мел Гібсон".

4. "Марсіанин"

Астронавт Марк Уотні залишається на Марсі абсолютно один. Йому доводиться проявити максимум фантазії та спритності, щоб вижити і спробувати повернутися на Землю.

Фільм поставлений за однойменним бестселером Енді Уейра. Цікаво, що автор навіть не є професійним письменником, до сорока років він узагалі не написав жодного рядка. Уефр працював розробником програмного забезпечення, а у вільний від роботи час захоплювався творчістю Айзека Азімова. Спочатку він навіть не розраховував на те, що книга принесе йому якийсь прибуток - він виклав її абсолютно безкоштовно у своєму особистому інтернет-блозі.

5. "Молодість"

Давні друзі композитор-диригент Фред Белінджер і режисер Мік Бойл, вирішують відпочити разом на альпійському курорті.

Цей фільм з самого початку був приречений на успіх. Оскароносний режисер Паоло Соррентіно, три володарі Оскара за кращу роль - Майкл Кейн, Джейн Фонда та Рейчел Вайс, і один номінант на цю премію - Харві Кейтель. Плюс зйомки в одній з найкрасивіших частин Швейцарських Альп. Нічого дивного, що "Золота пальмова гілка" Канського фестивалю-2015 дісталася саме цій картині.

6. "Стажер"

Власниця інтернет-магазину модного одягу наймає на роботу стажера-пенсіонера. Спочатку стосунки з молодшими колегами у нього складаються непросто, але з часом, герої розуміють, що у них набагато більше спільного, ніж могло здатися на перший погляд.

За словами Енн Хетеуей, Роберт Де Ніро - один з найулюбленіших її акторів, і вона дуже сильно хотіла попрацювати з ним разом. Коли її запросили на прослуховування, вона була дуже щаслива і одночасно налякана. Хетеуей так хвилювалася, що постійно повторювала собі: "Будь ласка, не зіпсуй все, міс Хетеуей!". Втім, і проби, і наступні зйомки пройшли просто чудово, а партнери у фільмі стали ще й хорошими друзями в житті.

7. "У серці моря"

Після атаки кашалота, члени екіпажу китобійного судна, що вижили, опиняються у відкритому морі за тисячі кілометрів від берега. Щоб вижити, їм доводиться піти на виняткові міри.

Фільм заснований на реальних подіях, які мали місце у 1820 році. Величезний кит протаранив американське китобійне судно "Ессекс", яке після цього затонуло, а його команді довелося рятуватися на трьох шлюпках, маючи з собою запас води і харчі лише на два дні. За мотивами цієї історії письменник Герман Мелвілл написав знаменитий роман "Мобі Дік".

8. "Макбет"

Екранізація однієї з найвеличніших трагедій Шекспіра. Шотландський генерал Макбет намагається зайняти трон короля.

Робота над фільмом була довгою і наполегливою. Майкл Фассбендер прочитав сценарій 200 разів ще до початку репетицій. А француженці Маріон Котійяр було зовсім непросто вивчити шекспірівський білий вірш. Втім, зусилля творців фільму не були марні - після його показу на Каннському кінофестивалі, глядачі аплодували стоячи протягом цілих десяти хвилин.

9. "Прогулянка висотою"

У фільмі розповідається про життя французького канатохідця Філіпа Петі, який 7 серпня 1974 року пройшов по канату, натягнутому між вежами-близнюками Всесвітнього торгівельного центру.

За словами режисера Роберта Земекіс, коли він вперше почув цю історію, він одразу подумав: "Боже мій, я повинен зняти про це фільм, що б не сталося!". Фільм у Земекіса вийшов настільки реалістичний, що деякі глядачі навіть скаржилися на те, що під час перегляду у них паморочилося у голові. Консультантом фільму був сам Філіп Петі, він особисто тренував Джозефа Гордон-Левітта ходити по канату. Вже через вісім днів навчання актор міг самостійно пройтися по тросу, натягнутому на висоті близько 4 метрів над землею.

10. "Маленький принц"

Сучасна екранізація знаменитої казки Антуана де Сент-Екзюпері.

"Маленький принц" - одна з найвідоміших і найпопулярніших книг у світі. Вона була переведена 250 мовами, в тому числі мовою Брайля для сліпих. За мотивами цього твору було знято кілька фільмів, написано безліч пісень, поставлено балет і мюзикл. Режисер легендарної "Панди Кунг-фу" Марк Осборн також вирішив не залишитися осторонь і зняв повнометражний мультфільм, який став досить вільною інтерпретацією класичного твору.

11. "Лобстер"

Дія фільму відбувається у вигаданому Місті, де всі самотні люди потрапляють до спеціального Готелю. Там вони повинні знайти собі пару. Тих же, кому не вдається це зробити протягом 45 днів, перетворюють на тварин.

Для зйомок у цьому фільмі Коліну Фарелу довелося повторити "подвиг" Рене Зеллвегер для фільму "Бріджет Джонс. Межі розумного" - за два місяці він погладшав на 20 кілограмів. За словами актора, до цього він був не проти побалувати себе шкідливою їжею, хоча й рідко собі це дозволяв. Тому спочатку необхідність їсти шоколадні торти, гамбургери та морозиво йому навіть подобалася. Проте, вже через декілька днів від такої їжі його практично нудило і все, про що він міг мріяти, - це харчуватися цілий день одним салатом. Так що підготовка до зйомок у фільмі стала для Фарела справжньою мукою.

12. "Шпигунський міст"

В основі сюжету - історія першого та найвідомішого обміну розвідників СРСР і США, радянського нелегала Рудольфа Абеля та американського пілота Френсіса Пауерса.

Імена Рудольфа Абеля та Френсіса Пауерса добре відомі кожному, хто цікавиться військовою історією. Ім'я Джеймса Донована знайоме меншій кількості людей, однак, саме він зробив все можливе для того, щоб цей обмін відбувся. Коли Абеля було розкрито, Донован взявся захищати його в суді, від чого відмовилися багато адвокатів. Він домігся скасування смертного вироку, а потім подав апеляцію до Верховного суду і зміг переконати його представників у тому, що докази, використані проти його клієнта, були отримані незаконним шляхом. Втім, Рудольф Абель - далеко не єдина людина, зобов'язана своїм порятунком Джеймсу Доновану. Через кілька років він вів переговори про звільнення полонених кубинців і американців, захоплених під час вторгнення на Кубу в 1961 році. Завдяки його зусиллям, були звільнені майже дві тисячі чоловік.

Телепрограма