Головна Мапа сайту Контакти
RSS

Новини каналу

9 інноваційних шкіл планети

9 інноваційних шкіл планети

3 жовтня 2018 | 12:10

Скоріше за все, школи, в яких навчалися ми всі, мало чим відрізнялися один від одного. Ми приходили на заняття п'ять або шість днів на тиждень, чесно відсиджували за партою півдня, здавали тести, писали контрольні, отримували оцінки та йшли додому з цілим списком домашніх завдань. Але існують школи, в яких методи навчання абсолютно відрізняються від тих, до яких ми звикли, і з кожним роком їх стає все більше. Сьогодні ми розповімо вам про найбільш вражаючі з них.

Saunalahti, город Еспоо, Фінляндія 

На 10500 квадратних метрів знаходяться початкова і середня школи, дошкільне відділення, дім молоді, театральний зал, їдальня, бібліотека, спортивний зал і багато іншого. Навчання проходить в розслабленій атмосфері. Кожна дитина сидить як хоче і де хоче, а спілкування між учнями під час уроку заохочується.Такі школи змінюють соціальну ситуацію в районі в цілому, тому що дають людям розвиватися в будь-якому напрямку в майстернях, клубах за інтересами та спортивних комплексах. В результаті цього у дітей, які навчаються в цій школі, повністю зникли неврози, депресивні синдроми і в декілька разів підвищилася успішність. Всі щасливі та посміхаються. Ну а що може бути дорожчим за дитячу посмішку?)

Alpha Alternative School, Торонто, Канада

"Свобода у всьому" - приблизно так може звучати девіз цієї школи. Учні самі вибирають, які заняття їм відвідувати і в якому обсязі. Ніяких оцінок, домашніх завдань і покарань тут немає. Успішність кожного школяра - питання його особистої свідомості. Звичні нам батьківські збори замінюють на загальні зустрічі, в яких беруть участь не лише батьки та викладачі, а й учні. Нарівні з дорослими вони можуть висловлювати свою думку, вносити побажання та пропозиції, аж до змін в системі управління школою.
 

Mountain Mahogany Community School, Альбукерке, США

Ми часто скаржимося, що в школі нас учили всьому чому завгодно, але тільки не тому, що може знадобитися нам в житті. В американській школі Mountain Mahogany Community все навпаки. Основну увагу тут приділяють не загальноосвітнім предметам, а вмінню навчитися жити в навколишньому світі та практичним навичкам. Учнів вчать шити, готувати, доглядати за рослинами. На території школи є сад, про який дбають самі учні, а в шкільній їдальні подають фрукти й овочі, вирощені їхніми руками. Все це не лише допомагає краще підготуватися до реального життя, але й зрозуміти, що світ не так складний, як може здатися на перший погляд. Охочих навчатися в такій школі дуже багато, тому прийом сюди розігрують в лотерею.
 

Ørestad Gymnasium, Копенгаген, Данія

Внутрішнє приміщення цієї датської школи – це величезний відкритий простір, у якому немає розділень на класи та кабінети. Її творці виходили з того, що архітектура визначає поведінку і спосіб мислення, - відсутність поверхів і перегородок сприяє кращій взаємодії між усіма учням, викликає у них відчуття згуртованості та розвиває соціальні навички. Місце проведення кожного конкретного уроку вибирають самі учні та вчителі, в залежності від того, яка зона школи краще підходить до тематики заняття. Програма навчання також заснована на тому, що все у світі пов'язано між собою, тому у викладанні використовується міждисциплінарний підхід.
 

Watershed School, Боулдер, США

У Watershed School вирішили перетворити процес навчання на нескінченну пригоду. Найефективнішим методом освіти тут вважаються так звані навчальні експедиції, тобто занурення в певне середовище. Наприклад, архітектуру учні вивчають просто на вулицях міста, природні науки – під час прогулянок лісом і в походах, а уроки з економіки та сільського господарства проходять на прилеглих фермах. Хлопці конструюють роботів, створюють музичні гурти і пишуть сценарії для відеоігор. Навіть уроки фізкультури тут проходять не зовсім звичайно. Замість традиційного бігу та підтягувань учні займаються йогою, грають в рухливі ігри, катаються на велосипедах.
 

Marcel Sembat High School, Соттевіль-ле-Руан, Франція

Французька школа Marcel Sembat є однією з найзеленіших у світі. Не зважаючи на те, що вона розташована в звичайному міському районі, де живуть малозабезпечені сім'ї. Автори системи навчання, якої тут дотримуються, виходили з того, що дитина якомога частіше повинна бувати на чистому повітрі. І не тільки після занять, а й під час уроків. Тому багато занять проводяться не в шкільних кабінетах, а на газонах. Добре, що місця для цього вистачає - всі внутрішні дворики і навіть дах будівлі вкриті зеленню.
 

Big Picture Learning Schools, всесвітня мережа шкіл

Першу школу мережі The Big Picture Learning відкрили в Штатах у 1995 році, а зараз їх налічується вже більше ста у всьому світі. Творці цієї системи навчання вважають, що традиційні школи не тільки не допомагають учневі адаптуватися в реальному світі, а навіть заважають. Їхні методи навчання занадто жорсткі та суворі, що вбиває в дітях творче починання і вроджене бажання дізнаватися щось нове. У школах The Big Picture Learning все зовсім по-іншому. Об'єднання школи з навколишнім світом і паралельне професійне навчання - ось їхні основні принципи. Дітей навчають не лише викладачі, а й добровільні наставники - представники бізнесу та місцевих громад. Завдяки такому підходу, випускники школи йдуть у доросле життя, володіючи двома найціннішими вміннями - це професійні навички і розуміння того, як потрібно поводитися в реальних життєвих ситуаціях.
 

Choir Academy of Harlem, Нью-Йорк, США

У Хоровій Академії Гарлема викладачі вважають, що головне завдання школи - розвинути у дитини приховані таланти, якими вона наділена від природи. І впевнені, що найкраще це зробити за допомогою музики і пов'язаних з нею мистецтв. У програмі навчання велика увага приділяється співу, танцям, грі на музичних інструментах. Зрозуміло, учні отримують тут і базову освіту, але в першу чергу навчаються пізнаватися світ через музику. Приймають до школу не всіх, потенційні учні повинні мати хороший слухом і почуттям ритму. Дивно, але тут досить сильна спортивна база. Наприклад, у школи є своя бейсбольна команда.
 

Залещецька гімназія, Україна

Ну, а наостанок ми приготували невеличкий сюрприз. Виявляється, що школи з нестандартним підходом до навчання, існують і в нашій країні. Однією з найпрогресивніших шкіл нового типу можна назвати гімназію в містечку Залещики Тернопільської області. Гімназія відзначена численними нагородами, а експерти корпорації Microsoft включили її до списку кращих шкіл інноваційного розвитку. Особливу гордість викликає те, що цей навчальний заклад знаходиться не у великому місті, а в зовсім маленькому селищі з населенням менше 10 тисяч чоловік. Гімназія оснащена найсучаснішими технологіями, які використовуються у вивченні практично всіх предметів. Велику увагу тут також приділяють додатковому розвитку - такій кількості різних гуртків і факультативів позаздрить будь-який університет. Тут є кілька музичних ансамблів, центр журналістики, літературна та масмедіа студії, волонтерська організація, туристичний клуб. Не дивно, що саме цей навчальний заклад було відзначено премією "Флагман освіти і науки України".

Телепрограма