Блискучі шедеври. Легендарні прикраси кращих ювелірних домів
"Коли ви дивитеся на прикрасу, ви бачите лише каміння,
золото, огранювання та шліфування. Ювелір бачить цілу історію"
Джованні Лоренцо Берніні, італійський архітектор
Навряд чи хтось стане заперечувати, що створення ювелірних прикрас - це справжнє мистецтво. І як у будь-якому мистецтві тут є свої легенди та історії, і є творіння, які стали культовими. Для всіх цінителів прекрасного - наша сьогоднішня добірка знаменитих ювелірних шедеврів з історією.
Cartier. Перстень Trinity
Ім'я Cartier давно вже стало синонімом краси, стилю та розкоші. У 1847 році ювелір Луї-Франсуа Картьє відкрив невелику приватну майстерню, яка згодом перетворилася на легендарний ювелірний дім. У ХХ столітті негласним девізом компанії стають слова принца Уельського, який назвав Cartier "ювеліром королів, королем ювелірів".
Одна з культових прикрас Картьє - перстень Trinity (трійця), скоро відсвяткує своє сторіччя. Онук засновника компанії Луї Картьє створив його у 1924 році в співавторстві зі своїм товаришем, знаменитим французьким режисером і драматургом Жаном Кокто, який і став першим володарем цієї прикраси. За задумом Кокто три кільця, з'єднані в одне, символізують три складові справжнього кохання - потяг тіла, душі та розуму.
Tiffany. Каблучка для заручин
У ювелірному світі Tiffany - така ж легенда, як і Cartier. А світло-бірюзовий колір фірмових подарункових коробочок цієї марки вже багато років у всьому світі так і називають - "кольором тіффані".
У 1886 році засновник бренду Чарльз Луїс Тіффані створив каблучку з білого золота з діамантом, яка стала прообразом всіх сучасних каблучок для заручин. Це був справжній прорив у ювелірному мистецтві, адже до цього, камені ставилися глибоко в метал, і лише техніка кріплення, яку винайшов Тіффані, змогла підняти діамант над обідком, показавши його у всій красі та блиску.
Van Cleef & Arpels. Кольє-блискавка Zip
Історія цього бренду почалася в кінці XIX століття, коли дочка торговця дорогоцінним камінням Соломона Арпельс Естель покохала Альфреда Ван Кліфа, майстра огранювання алмазів, і вийшла за нього заміж. У 1896 році Альфред і Соломона вирішують об'єднати свої ремесла і засновують ювелірну компанію, а ще через 10 років відкривають перший магазин в одному з найшикарніших місць Парижа - на Вандомській площі. Серед їхніх клієнток були Грейс Келлі, Марія Каллас, герцогиня Віндзорська. Саме на замовлення останньої було створено знамените кольє-блискавка Zip.
У 1939 році герцогиня звернулася до ювелірів Van Cleef & Arpels з проханням виготовити для її сукні застібку-блискавку з платини та діамантів і навіть накидала кілька ескізів.От тільки самій герцогині носити цю прикрасу так і не довелося - почалася Друга світова війна, платину оголосили стратегічною сировиною і категорично заборонили використовувати її в ювелірних цілях. Але в 1954 році ювеліри втілили ідею герцогині в життя, створивши кольє, яке до того ж трансформується у браслет.
Harry Winston. перстень Lesotho
Гаррі Уїнстона називали "королем діамантів", адже ніхто не розбирався в цьому камінні краще, ніж він. Син українських емігрантів зробив запаморочливу кар'єру в ювелірній справі, заснувавши бренд, коштовності якого вважали за честь носити знамениті актриси, дружини президентів і представниці аристократичних сімей. "Поговори зі мною, Гаррі Уїнстон, розкажи мені все про них", - співала Мерлін Монро в знаменитій пісні "Кращі друзі дівчат - це діаманти".
Одна з найбільш вражаючих прикрас цього ювелірного дому - перстень Лесото з однойменним діамантом 40 каратів, який Аристотель Онасіс подарував Жаклін Кеннеді з нагоди заручин.
Chopard. Колекція Happy diamonds
Одна з найстаріших ювелірних компаній була заснована у Швейцарії ще в 1860 році. Спочатку Chopard спеціалізувалася на годинниках, якість яких вже до початку ХХ століття високо цінувалася не тільки в Швейцарії, але й у всьому світі, а пізніше стала випускати й ювелірні прикраси. Одним з щасливих володарів перших кишенькових годинників L.U.C., названих іменем засновника фірми Луї-Уліса Шопара, був російський імператор Микола II.
У 1976 році дизайнер Рональд Куровські звернув увагу на те, як незвично виблискують незакріплені діаманти. І тоді у нього виникла ідея створити прикраси, в яких каміння рухалося б абсолютно вільно. Так з'явилися перші години Happy diamonds, а з часом колекція поповнилася перстнями, підвісками, сережками та браслетами. "Танцюючі" діаманти стали візитною карткою Chopard в усьому світі.
Bulgari. Перстень B. Zero1
Сотіріос Булгаріс був грецьким ювеліром, який у 1877 році переїхав на Корфу, потім до Неаполю і в 1881 році опинився у Римі. Тут він відкрив кілька ювелірних та антикварних магазинів, а через три роки заснував ювелірну компанію Bulgari, яка з часом стала однією з найбільших і найвідоміших у світі. Всім нам добре знайомий фірмовий логотип BVLGARI через латинське "V", яке є аналогом сучасної "U".
Незважаючи на те, що перстні-гайки з колекції B. Zero1 з'явилися не так давно, у 1999 році, але вже встигли стати культовими. Загадкова назва B. Zero1 насправді розшифровується просто: B - перша буква з назви бренду, а "zero1" (01) означає відправну точку, початок всього, що також символічно, адже колекція була створена на межі нового тисячоліття.
Damiani. Обручки D.side
Містечко Валенца в П'ємонті здавна відоме як центр ювелірного мистецтва Італії. Саме тут, у 1924 році майстер золотих справ Енріко Грассіні Даміані заснував компанію, вироби якої користувалися величезним попитом у найвибагливіших аристократів того часу. А в другій половині ХХ століття клієнтами Damiani стають і голлівудські зірки.
У 2000 році Бред Піт власноруч розробив дизайн обручок для свого весілля з Дженніфер Еністон. Щоб втілити свою ідею в життя він звернувся до ювелірів Damiani. Обручки були створені, весілля відбулося, а через деякий час молодята подали судовий позов на ювелірну компанію зі звинуваченням в тому, що колекція D.side копіює дизайн їхніх весільних обручок. Розгляд справи, який тривав кілька років, закінчився зовсім несподівано. Сторони врегулювали всі розбіжності, Дженіфер Еністон знялася в рекламі Damiani, а ювелірний дім став випускати колекцію D.Side з гравіюванням "designed by Damiani and Brad Pitt". Маркетологи назвали цей скандал дуже вдалою рекламною кампанією.
Bucheroun. Колекція Quatre Classique
Засновником цієї французької ювелірної династії був Фредерік Бушерон. У 1858 році він відкрив магазин в Галереї Валуа в Парижі, а у 1893 переїхав на Вандомскую площа, в будинок номер 26. Легенда свідчить, що ювелір обрав саме цей будинок, так як це було найбільш сонячне місце на площі. Він вважав, що у світлі променів діаманти виблискують особливо яскраво. Клієнтами Bucheroun були багато царствених осіб - царі, королі, падишахи та махараджі.
У 2004 році ювеліри створили колекцію Quatre Classique ("класична четвірка"), що об'єднала в собі чотири фірмові техніки компанії, які майстри Bucheroun використовують в своїй роботі ось уже понад сто років. Це дзеркальна поліровка, орнамент "паризькі цвяхи", зернистий візерунок і так званий "подвійний годрон" - два кільця, з'єднаних в одне.