Vip-cело відзначає свято
А от мешканці цього селища метро поки що не мають. Але вони одні із перших бачать нові дорогі автомобілі. І день свого селища відзначають із столичним розмахом. Свято села - Козина, що на Київщині, відгуляли пліч-о-пліч депутати та корінні мешканці. Про городи та ферми тут забули ще 15 років тому. Сотка землі у Козині наразі коштує 30 тисяч доларів, а середній двоповерховий будиночок півтора мільйона. Високі кам'яні паркани поряд із звичайними сільськими хатами - як уживаються обранці та виборці - з vip-села повернулася Тетяна Штан.
Петро Сукач, мешканець села Козин:
"Це в своє врямя були ліси і монахи присилали своїх людей - вони ну як слідили за річкою - річка ж у нас тут за лісом і з цього розрослося так воно.
Село Козин на Київщині - ровесник Київо-Печерської лаври. Пращури Петра Сукача оселилися тут ще разом з монахами. Життя в Козині століттями текло у звичному темпі - революція відбулася разом з незалежністю.
Петро Сукач, мешканець села Козин:
"Було собі село, обичне, всі працювали. Там був завод, авторучки там випускали, в основному в Київ всі їздили. А потім, як все пропало… В один прекрасний час, десь років 15 з незалежності, щось стала дуже дорога земля і перетворилося, через те що тут всі депутати всі олігархи живуть"
Vip-село на київщині тут по сусідству живуть два Петра Ющенко та Порошенко.
Що за цим парканом - для місцевих мешканців не таємниця. Кум сват, брат, сусід - хтось та й заходив за непрохідні ворота.
Петро Сукач, мешканець села Козин:
"Багато працює людей - в основному охоронці прибиральники і водії ну ще садовніки - це основні професії".
Що відбувається у стінах віп-будинків козинська таємниця. Її зберігають краще за державну - варто нам було лише почати зйомку - зявилася охорона.
Симоненко, Вітренко, Піскун, Кузьмук - чи не весь парламент за 15 років переселився до Козина. Нові козинці - це вже звучить гордо.
Найновіші автомобілі чи не першими в Україні бачать в Козині. У єдиному в селі шиномонтажі обладнання, якому позаздрили б столичні техстанції. Тримати марку змушують марки авто віпкозинців.
Юрій Сукач, співвласник шино монтажу:
"Поставили більш дорогу серйозне автомобілі у нас бентлі - мерседеси с класа - всі машини різних марок -
Будь-який каприз за ваші гроші - головне бізнес-правило корінних козинців. Примхи "віпів" тут закон.
Микола, працівник шино монтажу:
"В основному, щоб диски чистили - грузи балансировочні ставили… A в принципі, газом качають. Немає такої багатої людини яка не качає газом колеса".
На базарі що для корінних, що для приїжджих ціни однакові - картопля по 3:50 за кілограм - молоко по 5 гривень. У будинках за високими парканами екологічно чисті продукти смакують найкраще.
Ольга, продавець:
"Яйця, молоко… Но вони самі не приїжджають водії та служанки". Торгуються, а що ти думаєш?! Ще хуже, ніж ти да я!"
А це м'ясна легенда селища. Козинські сардельки. У місцевий магазинчик по них частенько заходить Валерій Пустовойтенко.
Таких стадіонів по всій Україні всього три - у Козині футбольне поле побудували для місцевої школи. Поганяти м'яча на штучній траві сюди приїжджають із сусіднього Обухова. Відремонтовані дороги, освітлені вулиці, газ та світло у кожній оселі - це вже норма для селян.
Петро Сукач, мешканець с.Козин:
"Люди зараз дуже трошки", я так дивлюсь по одежі, по машині, по заборам, стали краще жити. Так як я їжджу по всій Україні бачу - тут ми дуже непогано живемо.
День селища у Козині святкували зі столичним розмахом - розважати селян із Києва їдуть Наталя Могилевська та гурт Чорнобривці - за ведучого на святі Ігор Пелих - він також з нових козинців.
Тетяна Штан, Євгекн Сакун К1.