Завершується мандрівка Україною чотирьох молодіжних команд з Німеччини
Смартфоном і фотоапаратом. Завершується мандрівка Україною чотирьох молодіжних команд з Німеччини. Щодня кожна команда бувала в іншому куточку України, розміщуючи свої сюжети та фотознімки в Інтернеті.
Ось так виглядає веб-сторінка цього молодіжного проекту з місцями, де вже побували команди. А це - близько півсотні міст. Завдяки наявності в смартфонах учасників GPS навігаторів, на сторінці можна відстежити, де саме команда перебуває зараз.
Більш того, користувачі Інтернету впливають на подальший маршрут учасників і дають оцінку роботи кожної з команд. Мета цього проекту - краще пізнати життя у сусідніх з Німеччиною, але недостатньо знайомих країнах. Минулі роки німецька молодь вивчала Болгарію та Румунію. Цього разу черга України. З однією з команд помандрував і Маркіян Перетятко.
У цій київській квартирі - німецький штаб. Дівчата поновлюють веб-сайт проекту та домовляються з людьми, які супроводжуватимуть команди на місці. Зараз 6 вечора - це час, коли на сайті завершується голосування. І стає відомо, яке завдання завтра чекає на кожну з команд.
Тереза Крізе, координатор проекту STADTLANDPLUS в Україні:
- Ти весь день у дорозі, і раптом ввечері тобі приходить SМS: "Завтра треба бути там-то й там-то". Тож, ти не можеш підготуватися заздалегідь і повинен спілкуватися з людьми на місці.
Команда "Норд" отримала завдання - відвідати школу-інтернат в Житомирі.
Наступного ранку ми зустрічаємо німецьких юнаків саме там. Їх підвіз керівник місцевої благодійної організації. Уся команда в шарфах київського "Динамо". Вони придбали їх на останньому матчі Ліги Чемпіонів.
Маркіян Перетятко, журналіст:
- Два смартфони з можливістю відеозапису і цифрова фотокамера - це "озброєння" кожної команди-учасниці проекту. До того ж, до цього фотоапарату додається ще вісім карток памяті, які дозволяють записати усе, що фотографується, щохвилини під час двотижневого перебування в Україні.
Поки хлопцям проводять екскурсію інтернатом, вони безперестанку орудують відео та фото технікою. В цьому класі урок читання. Школяра просять почитати для німців українською.
За це від німецьких юнаків всі діти отримують по кілька цукерок, щоправда українського виробництва. Вісім кілограмів ласощів придбали на ринку в тому таки Житомирі. Поки Пауль фотографує дівчинку з цукерками, Марко вже відправляє фотознімки на веб-сайт. Та речі, які його вразили в Україні найбільше, фотографіями складно передати.
Марко Фібер, учасник STADTLANDPLUS в Україні:
- Найприємніше - це спілкування з людьми. Подорожуючи Україною, ми завжди зустрічаємо людей, готових допомогти нам. "А ось найгірше враження - це транспортне сполучення. Одного разу нам довелося витратити сім годин, аби проїхати автобусом 200 кілометрів. Кожні 30 кілометрів автобус зупинявся на півгодини. Було дуже нудно.
На спортмайданчику інтернату діти граються із собакою та зіпсованим м'ячем. Німці фотографують змагання між твариною та дітьми. Такого вони ще не бачили.
Марко Фібер, учасник STADTLANDPLUS в Україні:
- Діти чомусь грають поганим мячем. Сподіваюсь, цей у них тільки для гри із собакою, а у футбол вони грають гарним мячем.
Станіслав Гур'єв, учень житомирської школи-інтернату номер 4:
- Це для нього просто резиновий мячик, бо він всі мячики кусає. Тому ми йому одного резинового даєм і все, так що є в нас м'ячики.
По завершенні екскурсії інтернатом хлопці підбивають підсумки у відеосюжеті. За кілька годин це відео з'явиться в Інтернеті, а команда дізнається, куди їхати наступного дня.
Маркіян Перетятко, Сергій Килимник та Дмитро Поденко, К1.