Колишній військовослужбовець написав "Історію України у віршах"
Ми показуємо перший сюжет, знятий на тему, яку нам запропонували ви. Унікальну історію України написав колишній військовослужбовець. Письменник подав факти від часів трипільської культури і до розпаду Радянського союзу у 62-х віршах. З автором незвичного видання спілкувалася Тетяна Козирєва.
Олександр Бєднін, військовослужбовець, почав римувати прозовий фактаж ще сім років тому для свого онука - у його пам'ять віршована історія лягала легко. Полюбляв козирнути знанням перебігу баталій минулого і серед військових.
Олександр Бєднін, автор "Історії України у віршах":
- Я завжди своїм підлеглим приводив історичні приклади. Скажімо, у військовій історії - це Суворов, Кутузов, Багратіон тощо. Без історії нічого не можливо довести людині, не можна нічого обґрунтувати.
Має автор віршованої історії України улюблених героїв - усі вихідці з козацької доби.
Олександр Бєднін, автор "Історії України у віршах":
- Петро Калнишевський. У 80 років його Катерина зіслала на Соловки, тому що він без бою здав Хортицю, а на Соловках він прожив ще до 112-ти років у підземеллі. Звичайно, Богдан Хмельницький. Це особистість, яку не можна не любити.
Тетяна Козирєва, журналіст:
- Автор "Історії України у віршах" черпав натхнення у районній київській бібліотеці. У ній є всі необхідні джерела, та й і розташована вона за 15 хвилин ходу від дому письменника.
62 вірші охоплюють лише певні історичні проміжки, загальна ж картина подій подана у коментарях. Їх автор складав, користуючись перевіреними джерелами.
Олександр Бєднін, автор "Історії України у віршах":
- Брав Грушевського - тут його багато, брав Субтельного, Бойка, Тимко, цю літературу брав, виписував у нотатки, вдома систематизував і заносив у комп'ютер - рукопис був у комп'ютері.
Те, що віршовані факти у книзі не перекручені, засвідчила рецензія на видання від Інституту історії. Книгу вже навіть у Міністерстві освіти схвалили і рекомендували для навчального процесу.
Олександр Бєднін, автор "Історії України у віршах":
- Коли педагог починає якусь нову тему, то він може починати її з вірша, як введення до дисципліни, це буде дуже корисно. І будь-якому пересічному громадянину буде корисно це знати, щоб не робити помилок, щоб знати, що буде попереду. А щоб знати, що буде попереду, треба знати, що було колись - історія повторюється.
Тетяна Козирєва, Максим Чеблін, К1.