Головна Мапа сайту Контакти
RSS
13 жовтня 2008
Один день. Україна

Київські газорегуляторні пункти оснащують новим обладнанням

21:07

Причини побутових трагедій завжди ретельно вивчають. За однією з версій, вибух у Дніпропетровську стався через те, що у труби будинку газ потрапив під надто високим тиском.

Зменшувати тиск для споживачів - завдання газорегуляторних пунктів. Тільки в Києві таких пунктів понад двісті. Аби не допустити таких випадків, в столиці перевіряють стан запобіжних клапанів щомісяця. І обіцяють переоснастити новим обладнанням. Яким саме - знає Маркіян Перетятко.

Перед входом у газорегуляторний пункт майстри перевіряють приміщення на загазованість. У прилад через вічко у дверях закачується повітря з будівлі - це дає зрозуміти, чи концентрація газу безпечна.

У цьому пункті, як і переважно в Україні, встановлені запобіжні клапани. ПЗК - так його називають газовики - мав не пропустити газ з підвищеним тиском і в багатоповерхівку в Дніпропетровську. У справному стані цей молоток падає, і важіль блокує трубу.

Дмитро Юр'єв, начальник служби газорегуляторних пунктів ВАТ "Київгаз":

- При повышении давления в системе газоснабжения настройки ПЗК не позволили флажку уйти в сторону, не сработал рыжачный механизм - молоток не упал и не перекрыл газ. И повышенное давление пошло в газопроводы низкого давления.

Маркіян Перетятко, журналіст:

- Яка гарантія того, що в нас таке не станеться?

Дмитро Юр'єв, начальник служби газорегуляторних пунктів ВАТ "Київгаз":

- Раз в месяц делается полностью перенастройка с соответствующими записями в журнале.

На доказ слів у журналі є запис, коли востаннє робили техогляд клапана - тиждень тому.

А цей газорегуляторний пункт уже тиждень як працює з новим обладнанням. Запобіжний клапан у кілька разів менший і об'єднаний з клапаном зниження тиску (він зверху), та ще й без жодних молоточків.

Болеслав Бернадський, головний інженер ВАТ "Київгаз":

- Проходячи біля того ж ПЗК, можна було його зачепити, і він міг спрацювати, а тут надійніша система.

Для побутового газу таку систему в Києві використовують уперше. З наступного року на неї поступово переводитимуть решту пунктів. Хоча головний інженер запевняє, що й зі старим обладнанням все гаразд.

Болеслав Бернадський, головний інженер ВАТ "Київгаз":

- Вони знаходяться в нормальній експлуатації, працюють. Іще років двадцять працювали б, але треба переходити на більш сучасні.

Поки до власного обладнання в "Київгазі" претензій не мають - мовляв, у витоку блакитного палива в столичних оселях користувачі можуть звинувачувати тільки себе.

Маркіян Перетятко, журналіст:

- Востаннє вибух побутового газу в Києві стався на початку 2007-го року. Тоді у цьому будинку самовільно знімали газову колонку. Коли ввімкнули в квартирі світло - стався вибух. Сила удару була такою, що на сходових клітках повибивало усі шибки.

Маркіян Перетятко, Василь Меновщиков, К1

Телепрограма