Світовий рекордсмен із запам'ятовування зібрався емігрувати з України
"Ходяча бібліотека" переїжджає. Світовий рекордсмен із запам'ятовування Андрій Слюсарчук зібрався емігрувати з України. Нейрохірург зі Львова вже навіть візу отримав і всерйоз розглядає запрошення працювати в Канаді. Він розчарований, що українська держава не дає грошей на продовження його досліджень людського мозку. Що стоїть на заваді для роботи нейрохірурга з дивовижною пам'яттю в Україні - з'ясовував Маркіян Перетятко.
Маркіян Перетятко, журналіст:
- Ці шість книг допоможуть нам отримати уявлення про можливості пам'яті Андрія Слюсарчука. Тут три тисячі сторінок, на кожній з яких близько трьох тисяч знаків. І пан Андрій каже, що знає їх усіх напам'ять.
Професор пропонує відкрити довільну сторінку з будь-якої книги - і він цитуватиме її з голови.
Сторінки тексту з книги пан Андрій тримає в пам'яті наче сфотографовані - це основа його методу. Таким чином запам'ятовувати більше можна просто навчитися.
Андрій Слюсарчук, світовий рекордсмен із запам'ятовування:
- Об'єм моєї пам'яті на сьогодні складає близько 15 тисяч літературних видань.
Слюсарчук перевершив досі відомі досягнення із запам'ятовування. Ось він два роки тому під час встановлення світового рекорду - повторює з голови мільйон знаків після коми в числі "Пі". Тепер він може зафіксувати 15 мільйонів цифр. Однак, як саме працює методика, Слюсарчук не розголошує.
Андрій Слюсарчук, світовий рекордсмен із запам'ятовування:
- Я сьогодні як вчений не маю права випускати джина з пляшки, не перевіривши, як відреагує мозок, чи не приведе це до якихось тяжких психічних, психологічних розладів. Я вам можу сказати таку річ, що я практично не сплю, постійно знаходжуся в пригніченому настрої.
Аби з'ясувати, чи безсоння та депресія є наслідками саме розумового навантаження, одних пінцетів недостатньо, потрібне спеціальне обладнання і штат працівників. Учений чекає їх від держави, хоча і безуспішно.
Андрій Слюсарчук, світовий рекордсмен із запам'ятовування:
- Сьогодні мені, одинаку-вченому, пробити державну номенклатурну бюрократію неможливо.
Микола Поліщук, завкафедри нейрохірургії Медичної академії ім.Шупика:
- Говорити про те, щоб завтра відкрити лабораторію, дати обладнання я просто не можу, тому що я не бачу ніякого обґрунтування для цього, крім просто бажання людини і розмов про те, що вона може.
Пан Андрій не приховує - емігрувати до Канади його спонукають і вигідні економічні умови. В Україні його талант поки не оцінили.
Андрій Слюсарчук, світовий рекордсмен із запам'ятовування:
- Офіціант в престижному ресторані отримує до 800-1000 доларів США, а сьогодні відомий науковець країни, вчений, завідуючий кафедрою нейрохірургії пропонував мені працювати і створювати наукові моделі, які не мають аналогів у світі, за тисячу доларів. Хіба це не смішно?
Слюсарчук у Канаді заробити зможе більше - погоджується керівник кафедри нейрохірургії. Однак, щодо наукових перспектив "ходячої бібліотеки" він має сумніви.
Микола Поліщук, завкафедри нейрохірургії Медичної академії ім.Шупика:
- В нього може бути перспектива шоумена, може бути перспектива публічної людини, можливо, запам'ятовування цифр числа Пі, а в медицині з такою позицією в нього майбутнього не буде.
Поки нейрохірург з феноменальною пам'яттю залишається працювати в Україні, а вітчизняні науковці та чиновники ще мають час подумати. До літа. Саме тоді Слюсарчук готовий їхати до Канади.
Маркіян Перетятко, Василь Меновщиков, К1