Головна Мапа сайту Контакти
RSS
13 листопада 2008
Один день. Україна

У Києві долари можна купити у "мінял"

22:05

Наступна розповідь - за вашими листами. Зокрема тими, що стосуються фінансів. Куди зник долар? Наші репортери з'ясували - він і не зникав. Просто придбати його майже неможливо. У національному банку запевняють: доларів комерційним банкам вистачає, однак продавати їх населенню фактично стало невигідно. Однак якщо є попит, то обов'язково буде й пропозиція. У велелюдних місцях Києва з'явилися так звані "міняли". Роман Бочкала знайшов цей спадок 90-тих. 

З самого ранку наша знімальна група мандрувала Києвом у пошуках долара. Знайти його в обмінниках виявилося складно. Продаж, причому за однаковим курсом, декларують усі. Але…

У кількох пунктах продажу вдалося розшукати 100 - максимум 200 доларів. Та й то лише тому, що перед нашим приїздом люди туди їх здали.

Таких як Володимир зараз, як то кажуть, вдень зі свічкою не знайти. Бо ж усі хочуть придбати "зелені", а не збути їх.

Володимир, мешканець Києва:

- Удобный момент я пропустил.

Банки ж власні обмінники валютою не забезпечують.

Доларів вистачає, запевняє топ-менеджер одного з комерційних банків. Але чому їх немає в обмінних пунктах - не каже.

Наталя Шишацька, топ-менеджер комерційного банку:

- Проблемы с долларом как таковой не существует. Все заявки украинских коммерческих банков Нацбанк удовлетворяет в полном объеме.

У Нацбанку підтверджують - долар є. НБУ надав банківський системі більше чотирьох мільярдів американської валюти.

Сергій Круглик, директор департаменту зовнішньоекономічних відносин Національного банку України:

- Уже больше недели Нацбанк проводит интервенции на межбанковском валютном рынке. Без ограничений удовлетворяются все абсолютно заявки. Поэтому говорить о том, что у банков нет долларов - мягко говоря, это будет неправдой.

Однак минулого тижня Нацбанк видав розпорядження, за яким банки можуть продавати валюту населенню не дорожче, ніж на півтора відсотка від офіційного курсу. Раніше комерційні фінансові установи заробляли на подібних операціях значно більше.

Сергій Круглик, директор департаменту зовнішньоекономічних відносин Національного банку України:

- Мое личное мнение, что части банков не хватает этих 1,5 процента для покрытия своих расходов, которые они понесли в том числе и по закупке доллара по высокому курсу.

Та все ж таки ми знайшли, де нині у Києві продають долари. Без обмежень.

Роман Бочкала, журналіст:

- На площі Перемоги долари можна придбати в будь-якій кількості. Бо тут працюють так звані міняли. Знайти їх можна навіть завдяки оголошенням у газетах.

Курс - 5,95 - на десять копійок вищий, ніж в обмінниках. Торгівля іде жваво. Машини під'їжджають одна за одною. Валютниці підраховують виручку та, озираючись, ховають її у шкарпетки.

Жінка, що продає валюту:

- Мы в основном по звонкам работаем, на телефоне. С дороги много кто сдаст - долларов сто, двести. В общем, если что, нас можно тут найти. Да, подходите.

А це - іншій район столиці. Тут курс - 6 гривень за долар. Біля точки постійно курсують похмурі хлопці. Торговка каже, що придбати в неї можна будь-яку суму - хоч кілька тисяч за раз.

Роман Бочкала, журналіст:

- Восемь тысяч за один раз можно купить? Вы просто чудеса делаете.

Жінка, що продає валюту:

- Да прямо там чудеса… Мы работаем. Пахать надо, деньги зарабатывать. Приходите, будем рады вас видеть и обслуживать.

Тим часом, до міліції вже надійшло кілька звернень від киян про фальшиві долари, куплені у подібних тіточок.

Роман Бочкала, Павло Лисенко, Василь Мєновщиков, К1

Телепрограма