Суддям Макарівського райсуду Київщини загрожує звільнення
Голова Верховного суду вирішив звільнити суддів Макарівського райсуду Київщини - усіх до одного у повному складі. Офіційна причина - за порушення присяги. Насправді усе через землю. Суддям закидають порушення законодавства при вирішенні земельних спорів. Показову боротьбу з корупціонерами Василь Онопенко влаштував перед президентом і служителями Феміди прямо на з'їзді суддів. Рішення звільнити усіх Ющенко підтримав.
Віктор Ющенко, президент України:
- Була б моя воля - на другий день о п'ятій годині ранку цей суд був би у відставці.
Макарівських суддів на цьому з'їзді не було. Про відставку їм повідомили телефоном. Та скидати мантії і збирати речі служителі Феміди не поспішають. Чим не вгодили макарівські судді та за що насправді їх хочуть звільнити - з'ясовувала Тетяна Козирєва.
Тетяна Козирєва, журналіст:
- Згідно із державним актом, 25 соток землі у Макарівському районі, що під Києвом, належать Тиворчуку П,І, утім 6 років тому половину цього наділу захопив сусід, а у червні цього року ще й подав на законного власника до суду. Рішення немає ще й досі.
Петру Івановичу цей пай, як працівникові соціальної сфери - учителю - виділили ще у 81-му році. У нього є всі документи на землю.
Петро Тиворчук, власник землі:
- Навіть для дядька без освіти це справа двох хвилин, тому що є документи, які голова сільської ради підтвердив своєю заявою. Іващенку теж надавали землю, але значно пізніше і в іншому місці. Він зміг найняти адвоката, який туди-сюди катається, а це гроші. Я на суді сам свою справу захищаю, через те у мене є такі підозри, що якщо справа вже пів року тягнеться, то можуть прийняти будь-яке рішення.
Поки триває судова тяганина, захоплювач землі вже переорав межу між наділами і навіть погрожував Тиворчукам холодною зброєю.
Петро Тиворчук, власник землі:
- Він з вилами кидався, на людей кидався з вилами.
Розсудити землевласників має Надія Дзюба, голова Макарівського суду. Саме її установу сьогодні розкритикував голова Верховного суду. Скаргами про неправомірні рішення і затягування розгляду справ представників цього суду не здивуєш. Тисячу їхніх ухвал щодо земельних суперечок вже перевіряли столичні служителі Феміди у вересні цього року.
Надія Дзюба, голова Макарівського суду:
- При всій повазі до членів суду, які робили цю перевірку, але перевірити до тисячі справ… Кабінети на першому поверсі були завалені паперами. З 10 до 18 вечора за день працювало шість чоловік і от так перевірити усі справи просто неможливо.
Ускладнюють винесення рішень у судових суперечках, зі слів Дзюби, як правило, державні акти, видані сільськими радами і райдержадміністраціями.
Надія Дзюба, голова Макарівського суду:
- Бувало таке, що одні й ті ж ділянки виділялися різним людям, тому що державні акти, які видавалися раніше, не вносилися до бази даних, кадастрові номери їм не присвоювались. І виходило, що в базі даних ділянка незайнята. І наділяють її іншій особі. Багато землевпорядних організацій на території району між собою не погоджуються, вони не мають доступу до бази даних, яка є в управлінні земельних ресурсів.
Тепер судді Макарівської Феміди відповідатимуть перед Вищої радою юстицій. Вони поки не поспішають звільняти кабінети - працюватимуть і далі, доки не отримають остаточного рішення. Одного з чотирьох суддів, яких подали на звільнення, вже два роки як намагаються позбавити права виносити рішення.
Тетяна Козирєва, Максим Чеблін, К1