Як законно розблокувати колеса автомобіля
Не хочеш - не плати. Столичні борці із блокуванням коліс знають, як законно позбутись автомобільних кайданів. Якщо раніше відчайдухи просто перерізали блокіратори, то тепер блокувальники самі вивільняють колеса. Та ще й безкоштовно. Цей спосіб зазначений у правилах паркування автомобілів.
Порушення вимог цього дорожнього знака в Києві має особливі наслідки. Колеса вашого автомобіля можуть заблокувати, а за розблокування просять від 150 до 300 гривень. Щоправда, як показує практика, блокувальникам платять ті, хто не знає правил блокування.
Цю машину заблокували, бо за стоянку треба було сплатити попередньо. Таке попередження висить на межі зони паркування.
- І що тепер робити?
- Тепер вам доведеться платити штраф в розмірі 150 гривень.
Дмитро Гнап називає себе борцем з блокувальниками. Разом з Дмитром ми й потрапили на паркінг, щоб побачити, як він проводить лікнеп серед автомобілістів.
На вимогу водія працівники "Київтранспарксервісу" негайно дають судовий акт про відмову від сплати за свої послуги.
Цей документ, згідно з правилами паркування, потрібен для стягнення грошей через суд.
Однак, до суду цей акт не потрапить - упевнений Дмитро Гнап.
Дмитро Гнап, борець проти блокування коліс:
- За нашими даними, близько тридцяти таких судових актів "Київтранспарксервіс" до суду направляв. Там ці судові розгляди закінчувалися нічим. Судді виносили рішення на користь водіїв, і після цього "Київтранспарксервіс" вже навіть не ганяє туди юристів.
Брат і сестра задоволені - можуть їхати далі і зекономили 150 гривень. Хоча за паркування готові були сплатити за правилами, якби знали їх.
Власник розблокованого автомобіля:
- Інформація про умови паркування повинна бути доступною в місцях паркування. Я, приїхавши сюди, не знаю, які тут умови діють, і побачивши парковщика, я сподівалась на звичайну процедуру - коли він дає чек, а я його сплачую. Якщо немає інформації, то, вибачте, ви не можете мене оштрафувати. Я можу бути просто не місцева, не киянка.
Насамкінець Дмитро проїхався паркувальними майданчиками столиці та порадив блокувальникам: у разі відмови водіїв платити за розблокування не продовжувати вимагати грошей, а оформлювати судові акти. Як того і вимагає рішення Київради.