Головна Мапа сайту Контакти
RSS
22 січня 2009
Один день. Україна

На Миколаївському ремонтно-механічному заводі півроку не видають зарплати

22:10

Півроку без зарплати. Працівники Миколаївського ремонтно-механічного заводу вже півроку не бачили чесно зароблених грошей. Про це нам електронним листом повідомив один із його працівників. Несплачені комунальні послуги, кредитні ставки, що невпинно ростуть, і сім'я на межі виживання. І це тоді, коли заводські склади забиті виробленою військовою технікою на мільйони євро, а відповідні угоди на поставки вже давно підписані. Чому бідують працівники одного з найбільших військових заводів України - з'ясовувала Тетяна Штан.

Цей недобудований дім дістався Андрію у спадок від батька. Він усе розпланував - влітку постелить підлогу, восени поставить вікна, до нового року проведе газ і світло. А навесні його дружина та семирічний син переїдуть у нову домівку. Зарплату затримали спочатку на місяць, потім на два, а потім - на півроку.

Андрій Кордупель, працівник Миколаївського ремонтно-механічного заводу:

- С начала лета началось. Будут-будут деньги, вот сегодня 7-й месяц пошел. В начале декабря пообещали - не дали деньги, отправили 66% в отпуск на 2 недели. Пришли - опять идите на 2 недели, потому что нету денег.

Вони що два тижні збираються біля прохідної. Таких, як Андрій, тут кількасот робітників. У всіх цих чоловіків одна мрія - вийти на роботу і нарешті отримати чесно зароблене.

Артем Кравченко, працівник Миколаївського ремонтно-механічного заводу:

- Полгода ребенку, жена в декрете. Родители приносят, деньгами помагают.

Іван Романов, працівник Миколаївського ремонтно-механічного заводу:

- Я сижу дома, а жена говорит - чего сидишь? А куда идти? Дома сидит мужик. 48 лет - сидит дома.

Пояснювати причини заборгованості до робітників виходить директор Миколаївського ремонтно-механічного заводу Володимир Таран. Грошей на зарплату не стало, коли зірвався мільйонний контракт із Грузією. Виготовлена робітниками броньована техніка не доїхала до Тбілісі й тепер припадає порохами на складах заводу.

Володимир Таран, директор Миколаївського ремонтно-механічного заводу:

- Нам не дали ее поставить, потому что война в Грузии началась, техника на заводе стоит. Запрещена туда поставка.

У серпні директор знайшов нових охочих купити українську військову техніку - у Європі. Підписали контракти на понад 15 мільйонів євро. Цього разу на заваді став указ президента про призупинення додаткових повноважень державному підприємству "Таско-експорт", а саме воно і продавало миколаївські бронетранспортери.

Володимир Таран, директор Миколаївського ремонтно-механічного заводу:

- Они сейчас получают лицензию. Не имея лицензии, мы не можем получать деньги, которые лежат на той стороне. Мы готовы, но мы не можем их получить.

Міжнародні договори з купівлі-продажу військової техніки в Україні укладаються лише через державне підприємство "Укрспецекспорт", до якого входить і "Таско-експорт".

Робота та гроші на Миколаївському ремонтно-механічному заводі з'являться щойно ДП "Таско-експорт" отримає ліцензію. Це рішення очікують вже на початку лютого. До цього часу навіть планують збільшити кількість робітників.

Робітники повернулися додому із новими обіцянками та новими надіями. Тому Андрію Кордуплю у вимушеній відпустці доведеться сидіти ще два тижні - у кращому разі.

Телепрограма