Демонтаж МАФів у столиці відбувається незаконно
Темні сторони демонтажу. Півроку в столиці активно евакуюють малі архітектурні форми - з товаром, обладнанням і денною виручкою. Останній місяць МАФи забирали вночі, потай від власників. 26 лютого під стіни КМДА розказати всю правду про столичний демонтаж прийшли як бізнесмени, так і ті, хто забирали кіоски, - працівники комунального підприємства "Київблагоустрій". Як та від кого страждає приватна власність - знає Тетяна Штан.
Понівечений корпус, розбиті шибки, зламане обладнання, зіпсовані продукти - так виглядають чи не всі МАФи після демонтажних робіт. На штрафмайданчику не лишилося порожнього місця - спочатку кіоски ставили один на одного в декілька поверхів, а потім і зовсім винесли за територію - просто на узбіччя дороги.
Три роки, кількадесят інстанцій - аби встановити кіоск за законом, Микола Сухомлин витратив десятки тисяч гривень. Мала архітектурна форма стояла там, де нині залишився тільки фундамент. Кіоск в грудні без попереджень і пояснень демонтувало комунальне підприємство "Київблагоустрій".
Микола Сухомлин, підприємець:
- Говорят - да, действительно мы сняли его, под снос, под демонтаж, но это ошибочно мы сняли, вас нигде нет под снос, под демонтаж, мы вам обещаем - в конце недели он будет стоять на месте. Это было в декабре 2008, вот два месяца прошло - никто ничего не везет.
Відтоді як кіоск демонтували, Микола не бачив його ще жодного разу. На штрафмайданчик йдемо з прихованою камерою. Кілька дзвінків та півгодини чекання - і нас таки пускають за ворота. Микола насамперед пішов перевірити, чи на місці всі замки, потім оглядає корпус - вм'ятини та кілька дірок на даху - дещо ремонту вже не підлягає.
Микола Сухомлин, підприємець:
- Мы закупали под него и витрины, и стекла, и стеклопакеты позаказывали - это все нужно выбрасывать.
У цю кімнату двічі на тиждень приходять підприємці, аби поскаржитися юристам на роботу комунального підприємства. Володимир саме подовжував угоду на оренду землі, коли його МАФ демонтували. Ось так магазин виглядав до евакуації.
Володимир Бобрик, підприємець:
- Во время подъема холодильник упал, бутылки высыпались, разбились, яйца были там, они, конечно, упали - все, что было на полках, оно стало на полу и перемешанное, я когда первый раз пришел забирать это все, мне не хватило никаких эмоций, чтобы это все забрать, и я уехал.
За демонтаж, перевезення та зберігання Володимир заплатив комунальному підприємству "Київблагоустрій" 5 тисяч гривень.
Володимир Бобрик, підприємець:
- Вопрос об убытках как не поставить, когда я забирал киоск, я должен был поставить подпись, что я никаких претензий не имею, иначе не забрал бы, а как не поставить? Семью кормить надо, за квартиры платить надо.
Своїх кривдників Микола зустрів під час мітингу під стінами столичної адміністрації - працівники комунального підприємства "Київблагоустрій" та підприємці сьогодні були по один бік від мерії. Начальник відділу Іван Трушковський особисто обіцяє повернути кіоск.
Іван Трушковський, начальник відділу території №1 КП "Київблагоустрій":
- Це непорозуміння, ми дізнаємося, хто був у цей день відповідальний за демонтаж, і будемо запитувати з цієї людини.
Нещодавно саме ці люди виїжджали разом із евакуаторами у нічне полювання на кіоски. Тепер самі називають свої дії незаконними та запевняють - їх змушували це робити, погрожуючи звільненням.
Іван Трушковський, начальник відділу території №1 КП "Київблагоустрій":
- Вона видає наказ на нічний демонтаж і людей піднімає з усіма порушеннями, заявку, лист не погоджує ні з яким управлінням, з начальником не погоджує, міліцію не організовує.
Олександр Масло, старший інженер з техніки безпеки території №1 КП "Київблагоустрій":
- Если принимается решение на уровне района, что нет основания, чтобы этот киоск стоял там на этом месте, все должно идти через суд, должен быть исполнитель, а не так, что приехало какое-то КП "Благоустрій" и демонтирует по решению Черновецкого и какого-то главы района.
Тетяна Штан, Дмитро Монархов, Павло Лисенко, К1.