Рак у профіль. Альтернатива є?
Остання частина серіалу про причину смерті кожного п'ятого українця - рак - присвячена нетрадиційним методам його лікування. За статистикою, майже 50 відсотків українців довіряють саме народним методам. Та лікарі знахарям не особливо довіряють. Про фітотерапію як додатковий до традиційної медицини метод лікування - у сюжеті Тетяни Козирєвої.
Олександр Левицький свою настоянку на алтайських травах нам так і не показав. Натомість дав інтерв'ю в Національному інституті раку.
Олександр Левицький, фітотерапевт:
- Я даю свой препарат, который так и называется - препарат Левицкого. Я его отдаю, даю пить и под наблюденеем в Институте онкологии, где мы сейчас находимся.
Про склад свого препарату фітотерапевт говорить плутано - сконцентруватися йому допомогає син.
Олександр Левицький, фітотерапевт:
- Составлен из 35-ти где-то кореневищ, листьев, древесной коры, приходится мне ездить в Россию, привозить их и составлять. Комплекс где-то 30-32 составов.
Під час інтерв'ю до кімнати заходить головний лікар Інституту - про терапію Левицького нічого не знає. На питання, чому про свою настоянку розповідає під дахом цієї установи, цілитель відповідає так.
Олександр Левицький, фітотерапевт:
- Когда звучит, что наш институт - это крыша, и под этой крышой проводятся исследования… Да какая крыша - у меня Верховная рада - крыша!
Наразі в Національному інституті раку проводять клінічні випробування двох фітопрепаратів - настоянки чоловіка з посвідченням Верховної ради серед них немає.
Ігор Щепотін, директор Національного інституту раку:
- Сам даже слушал по радио много раз - не один - рекламы различного рода препаратов, и якобы это лечение проводится в стенах Института рака. Более того, в этих рекламах я слышал свою фамилию как куратора этого процесса и как человека, который одобряет. Как правило, за этим стоят деньги. И деньги являются основным стимулом подобного рода целительствам.
Левицький свій препарат не продавав, утім подарунками від вдячних клієнтів не гребував - серед них - трикімнатна квартира.
Народних цілителів без медичної освіти реєструє Комітет з народної та нетрадиційної медицини при МОЗ. Таких офіційно зареєстрованих знахарів в Україні дві з половиною сотні. Лікувати онкохворих їм заборонено.
Щоправда, на прохання пацієнта лікування нетрадиційною медициною можливе під наглядом онкологів зі спеціалізованих установ. Фітотерапевт Левицький працює в Інституті раку - впевнені у відповідному комітеті про МОЗі.
Тетяна Гарник, Комітет із питань народної та нетрадиційної медицини:
- Я звикла вірити людям, якщо він говорить, тим більше називаючи імена відомих корифеїв онкології, то так і має бути.
Олександр Левицький, фітотерапевт:
- Минздрав дает так называемое ТО на разрешение использования моего препарата в заводских условиях. Патента как такового у меня нет.
Уже за дві години після цього інтерв'ю Левицький надіслав нам на пошту ось цей документ - його юридична сила, як і лікувальна дія настоянки на альпійських травах, - під питанням.