Куди подіти тисячу? Самовдосконалення
Поки "Форбс" рахує чужі мільйони, українці мудрують, як не втратити останнє. Експерти радять - найкращі інвестиції - у власну персону. Адже отримавши нові навички, можна забезпечити собі заробіток. К1 продовжує серіал "Куди подіти тисячу".
І сьогодні ми витрачаємо тисячу доларів на нові знання. Розмальовувати автомобілі, вільно спілкуватися японською або приготувати середземноморську страву - Алла Щоличева випробувала всі варіанти.
Сен Дору. В перекладі 1000 доларів. Цих грошей вистачить, щоб опанувати японську. Ці страшні палички стануть зрозумілими вже за тиждень.
Викладач японської мови:
- Иероглиф солнце, иероглиф луна, если их скомбинировать, получается рассвет. Потому, что на рассвете можно увидеть солнце и луну, они встречаются. Интересная комбинация женщины. Если нарисовать две женщины - ссора, три женщины - разврат.
Вони ще ходять на лекції до університету, але переймаються своїм майбутнім. Вкладати гроші в себе ці дівчата почали ще з другого курсу. Впевнені, перший крок до країни сакур - це точно знання японської.
А це вже кулінарні курси. Елітні. Шеф-кухар одного зі столичних ресторанів пояснює, як приготувати тартар з лосося. За один майстер-клас доведеться викласти триста гривень. За це отримати три смачних рецепти та професійні поради.
Віртуозній кулінарії тут обіцяють навчити чи не безрукого.
Юрій Літучий, викладач кулінарних курсів "Гурмэ":
- Если мы берем итальянскую кухню, разговариваем об Италии. То за 16 занятий можно так научиться, что самому потом преподавать. За 16 занятий я передаю практически все знания и секреты.
Такі страви Юрій готував для українських політиків та російських зірок. Якщо після цих кулінарних курсів слухачі й не підуть його стопами, то принаймні питання смачної вечері відпаде назавжди.
А це вже автомобільна кулінарія. Ще один спосіб вкласти гроші в самого себе - це стати аерографом, тобто розмальовувати автомобілі. Нині такий боді-арт дуже модний, тому ця інвестиція швидко принесе дивіденти.
Його руки постійно у фарбі. Художник за фахом кілька років тому вирішив зміни полотно на капот автівки. Тепер Олексій знає точно - цієї майстерності навчитися легко. Потрібні лише гроші і час.
Фарби, аерограф і компресор. Це перші інструменти авто-творця. Для початківця тисячі доларів вистачить з головою.
Олексій Сулковський, спеціаліст з аерографії:
- Вообще при учебе лучше вкладывать минимальные затраты по качеству материалов. Инструментов. Потому что аэрограф очень быстро ломается, особенно в руках неопытного художника.
Таких творців, як він, можна порахувати на пальцях. Адже мистецтву аерографії сьогодні не вчать у університетах.
Василь Водолага, директор малярного комплексу "Авто-лайф":
- Проблема кадров. На сегодняшний день эта ниша не заполнена. И нужно этому обучаться. Если ты хороший специалист, то без куска хлеба ты не останешься. Найдешь всегда себе работу.
Щоб зробити з машини ляльку, клієнти готові віддавати десятки тисяч гривень. Робота дуже кропітка, розмальовувати одну автівку можна й цілий місяць. Однак винагорода за творчість буде щедрою. Про свою зарплату Олексій каже скромно - дуже пристойна.
Алла Щоличева, Дмитро Поденко, К1.